Zwolniona katechetka dostała pracę w Caritas

dodane 07.11.2014 13:37

KAI |

W charakterze pedagoga w Katolickim Centrum Edukacyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej zostanie zatrudniona katechetka, która straciła prawo do katechizowania w jednej z krakowskich szkół. Takie ustalenia zapadły po rozmowie kobiety z dyrektorem wydziału katechetycznego kurii metropolitalnej w Krakowie.

Zwolniona katechetka dostała pracę w Caritas   ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Logo Caritas

„Doszliśmy wspólnie do przekonania, że dla dobra jej i rodziny zostanie zatrudniona w nowym miejscu pracy – mówi ks. Krzysztof Wilk. – Ponieważ Pani Sylwia nie została przeniesiona w swojej szkole do innego przydziału czynności, tracąc na mocy prawa możliwość kontynuacji nauczania religii, jedynym rozwiązaniem prawnym stało się zatrudnienie na równorzędnych warunkach w charakterze pedagoga w Katolickim Centrum Edukacyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej” – dodaje dyrektor wydziału katechetycznego kurii metropolitalnej w Krakowie.

Jak informuje ks. Wilk, takie rozwiązanie w pełni usatysfakcjonowało obydwie strony.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 41 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 mmm 10.11.2014 16:18
Niezalogowany użytkownik Komu jak komu ale mnie koleżanka nie musi tego tłumaczyć :))
Plusów: 3 Zgorszenie 10.11.2014 13:28
Niezalogowany użytkownik "Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" Mt 19,6.
"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6)
Plusów: 3 Ikar 09.11.2014 14:17
Niezalogowany użytkownik W świetle prawa zwalnia się kobiety po urlopie macierzyńskim- mam wokół siebie kilka przykładów. Tyle że ich Wyborcza nie weźmie w obronę. Nie wiem jaką osobą jest ta była katecheta, ale fakt, iż najpierw żyje w konkubinacie a potem leci do gazety nie świadczy o niej dobrze.
Plusów: 0 Tomasz 09.11.2014 11:21
Niezalogowany użytkownik To jest skandal.

Nie życzę sobie, że ta bezwstydna i bezczelna kobieta dostawała pensję z moich datków.

wszystkie komentarze >