Nowy numer 16/2018 Archiwum

NATO zawiesiło współpracę z Rosją

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO potwierdzili we wtorek w Brukseli decyzję o zawieszeniu wszelkich form praktycznej współpracy cywilnej i wojskowej z Rosją. To konsekwencja kryzysu na Ukrainie i aneksji Krymu przez Rosję.

Sojusz oświadczył jednak, że polityczny dialog w ramach Rady NATO-Rosja może być kontynuowany w razie konieczności na szczeblu ambasadorów i wyższym, aby umożliwić wymianę poglądów - przede wszystkim w sprawie kryzysu na Ukrainie. "Zrewidujemy relacje z Rosją na naszym następnym spotkaniu w czerwcu" - zapowiedzieli ministrowie państw NATO. Decyzję o zawieszeniu współpracy z Rosją podjęli już na początku marca ambasadorowie krajów Sojuszu.

Szefowie MSZ państw NATO postanowili również wzmocnić współpracę między Sojuszem a Ukrainą. W ramach Komisji NATO-Ukraina uzgodniono podjęcie "natychmiastowych i długofalowych działań, aby wzmocnić zdolności Ukrainy do zapewnienia sobie bezpieczeństwa". 

« 1 »

Zobacz także

  • _jasiek
    01.04.2014 22:33
    Lepiej późno niż wcale, choć Niemiaszki z Żabojadami i tak będą handlować po cichu. Tom jak z tym Leninem: Lenin, do doradców, wywieszamy wszystkich burżui, ale towarzyszu, sznura nam nie starczy. Nie martwcie się towarzysze, burżuje wam sznur sprzedadzą.
    doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama