Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Papież przyjął szefa Światowego Kongresu Żydów

Na audiencji prywatnej Franciszek przyjął Ronalda Laudera, przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów.

Funkcję tę sprawuje on od 2007 r. Lauder jest amerykańskim biznesmenem i multimilionerem. Studiował m.in. na Uniwersytecie w Pensylwanii, a także w Paryżu i Brukseli. Za prezydentury Ronalda Reagana pełnił funkcję ambasadora USA w Austrii. Obecnego Papieża spotkał już wcześniej w 2008 r. w Buenos Aires, wtedy jeszcze jako kardynała.

W nocie Światowego Kongresu Żydów napisano: "Papież wyraził zaniepokojenie zakazem uboju rytualnego w Polsce i polecił kardynałowi Kurtowi Kochowi, przewodniczącemu komisji do spraw relacji z judaizmem, zbadać tę sprawę i zwołać spotkanie już w przyszłym tygodniu".

Ponadto na audiencjach prywatnych Ojciec Święty przyjął kard. Godfrieda Dannelsa, emerytowanego arcybiskupa Mechelen-Brukseli oraz Héctora Negriego, przewodniczącego Sądu Najwyższego argentyńskiej prowincji Buenos Aires.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • Sekretarz ambasady
    03.09.2013 06:51
    O żydowskim uboju rytualnym w jakiejś Polsce rozmawiali w Watykanie multimilioner żydowski z Ameryki z głową kościoła katolickiego, tak? A to ciekawe. A o bombardowaniu sąsiada Izraela, Syrii, ani słówka? Kardynał Koch nie dostał poleceń?
    doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy