Nowy numer 16/2018 Archiwum

Kaka wraca do Milanu

Brazylijski piłkarz Kaka po czteroletnim pobycie w Realu Madryt wraca do Milanu. Informację, którą w niedzielę wieczorem podały media, oficjalnie potwierdził klub włoskiej Serie A.

Władze AC Milan ogłosiły, że 30-letni Kaka zaakceptował propozycję kontraktu na dwa sezony. W poniedziałek przejdzie badania medyczne i podpisze umowę. Będzie zarabiał rocznie 4 miliony euro plus bonusy, zaś w hiszpańskiej stolicy jego pensja wynosiła - według różnych źródeł - od 8,5 do 10 mln.

Brazylijski pomocnik na San Siro spędził sześć lat i był największą gwiazdą zespołu. Zdobył z Milanem mistrzostwo Włoch, triumfował w Lidze Mistrzów i sięgnął po klubowe mistrzostwo świata. W 2009 roku Real zapłacił za niego mediolańczykom 65 mln euro.

Znacznie gorzej wiodło mu się w Madrycie, gdzie przez cztery lata rozegrał tylko 82 mecze. Stracił też miejsce w reprezentacji. Od kilku miesięcy mówił, że chciałby zmienić klub, a najchętniej wróciłby właśnie do AC Milan. Pragnął przede wszystkim grać, a nie wchodzić na boisko na ostatnie minuty meczu.

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama