• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Za życiem w całej Polsce

  KAI

  dodane 02.06.2012 11:52

  Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w niedzielę ulicami 45 miast.

  Ulicami 45 miast przejdą jutro Marsze dla Życia i Rodziny. Ich hasłem będzie „Rodzina receptą na kryzys”, a odbędą się one w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie. Uczestnicy będą mieli też możliwość zapoznania się z Deklaracją na rzecz rodzin i złożenia pod nią podpisu.

  Jesteśmy świadkami debaty cywilizacyjnej, na nowo formułowana jest definicja rodziny i warto, by głos w tej debacie zabrało również społeczeństwo, a nie tylko partie – podkreśla Jacek Sapa, dyrektor Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. – Musimy zadać sobie pytanie o to jaką cywilizację budujemy - dodaje.

  Jego zdaniem, ważne jest przywrócenie prestiżu rodzinom, a także przywrócenie kwestii rodzinnych jako pierwszego tematu w debacie polityków. Sapa przypomniał, że marsze dla życia i rodziny odbywają się w Polsce od 2006 r. i są konsekwencją wszelkich działań organizacji pro-life i prorodzinnych w naszym kraju. Marsz zorganizowany w 45 miastach tego samego dnia koordynuje Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które powstało dzięki współpracy kilku Fundacji.

  Marsze są radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia. Są też świętem rodzin, okazją do publicznego zamanifestowania radości z posiadania rodziny oraz do zwrócenia uwagi opinii publicznej na sytuację rodzin. Uczestnicy wychodzą na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić - dzieci nienarodzonych.

  Jarosław Kniołek, koordynator projektu, tłumaczy hasło marszy „Rodzina receptą na kryzys”. W jego ocenie sposób w jaki rodziny radzą sobie z własnym budżetem w różnych czasach może być wzorem gospodarności i odpowiedzialności dla wielu instytucji.

  W Warszawie marsz rozpocznie się o godz. 10.00 przy Pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, uczestnicy przejdą ul. Krakowskie Przedmieście i Senatorska na Plac teatralny, gdzie ok. 11.00 nastąpi finał. Po Marszu o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie sprawowana będzie Msza św. a następnie piknik w ramach Dnia Dziękczynienia.

  W czasie marszu jego uczestnicy będą mogli zapoznać się z Deklaracją na rzecz rodzin, w której mają być zawarte postulaty o ulgi podatkowe dla rodzin oraz swobodę wychowywania dzieci. Będzie można również podpisać deklarację, która trafi potem do polityków, szczególnie tych, którzy uzyskali certyfikat „Przyjazny Życiu i Rodzinie”. Treść Deklaracji ma zostać przedstawiona publicznie na konferencji 4 czerwca.

  Marsze wsparli znani dziennikarze telewizyjni i sportowi oraz wielokrotnie nagradzany kompozytor Michał Lorenc. Napisał on muzykę do spotów radiowych promujących Marsze.

  Dla rozpropagowania Marszów przygotowano tysiące plakatów, setki tysięcy ulotek, spoty video w internecie i materiały promocyjne w lokalnych stacjach radiowych. Spoty znajdują się na YouTube oraz na Facebooku. Szczegółowe informacje dotyczące Marszów w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.marsz.org.

  Marsze odbędą się w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie, które ma przebiegać pod hasłem "Rodzina: praca i świętowanie".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Tomek
   02.06.2012 16:11
   Odbędzie się również Marsz w Gdańsku pod patronatem abp Sławoja Leszka Głódzia: http://www.marszzycia.pl/
   Podaje info, bo na str. podanej w tekście nie ma o nim informacji
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół