Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Seks-selekcja? OK

Niższa izba amerykańskiego Kongresu odrzuciła projekt zakazu aborcji ze względu na płeć dziecka. Zyskał on większość głosów, ale nie osiągnął wymaganego progu poparcia, czyli 2/3.

Za ustawą o niedyskryminacji prenatalnej (PRENDA) głosowało 226 republikanów i 20 demokratów, przeciw było 161 demokratów i 7 republikanów. Swój sprzeciw wyraził także prezydent Barack Obama.

Tymczasem, według sondaży, 77 proc. Amerykanów jest przeciw aborcji ze względu na płeć dziecka. W niektórych częściach USA jest ona nielegalna na mocy przepisów stanowych. Odrzucenie zakazu aborcji ze względu na płeć przez Izbę Reprezentantów nie zmienia tego  prawnego. Oznacza tylko tyle, że taka aborcja nadal nie będzie przestępstwem federalnym.

Krótko przed głosowaniem w Kongresie zostało w Internecie opublikowany nagranie z dziennikarskiej prowokacji. Wynika z niego, że pracownica klinki aborcyjnej potężnej organizacji Planned Parenthood instruuje podstawioną aktorkę, jak zabić nienarodzone dziecko, jeśli okaże się, że to dziewczynka.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Reklama

  • Orko
    04.06.2012 13:42
    Co za niemądry tytuł... Tanie gonienie za sensacją tam gdzie jej nie ma. Tracę zaufanie do redaktora jdud.
    doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy