• Albert
    22.08.2018 08:39
    Ciekawe kto wymyślił słowo "pracodawca"? Przecież dawca daje za darmo, a ten który zatrudnia ma płacić za wykonaną pracę i to płacić sprawiedliwie. W stosunku do zatrudniających powinno się raczej używać słowa "pracokupcy". Słowo "pracodawca", to kolejne słowo robiące zamęt w ludzkiej świadomości.
    doceń 2
  • Emil Łabowicz
    22.08.2018 10:01
    Ja myślę że w słowie pracodawca może chodzić o to, że praca uszlachetnia a jej brak poniża człowieka. Więc jak mamy prace to podnosi nas do rangi dziecka Bożego bo sam Bóg pracuje. W sytuacji braku pracy i braku pomysłu na własny biznes otrzymanie pracy - w sensie zatrudnienie i kogoś wywołuje po prostu ogromną wdzięczność. Sam tego doświadczałem i nadal doświadczam. W takim kontekście pracodawca nie brzmi negatywnie.
    • Albert
      22.08.2018 11:35
      Praca uszlachetnia jedynie wtedy, gdy jest pracą potrzebną ludziom i jest sprawiedliwie wynagradzana. Każdy człowiek ma od Boga dane prawo wypracowywać środki potrzebne na swoje utrzymanie na równych warunkach z innymi. Jeżeli jest mu to zabierane, lub ograniczane, to jest to złodziejstwo.
      doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.