Głupszego i bardziej antypanstwowego pytania to Redakcja/ chyba jednak redaktor / nie mogła ułożyć. Nie bardzo też wiem, skąd redakcja moze wiedzieć coś na temat sumienia obywatela i, czy owe ewentualne wyjątki dotyczą nielicznych przepisów ? Najwyraźniej autor sondy myślał o sobie. Wielu prawników tak ma.
Więcej demokracji bezpośredniej! Nie wszystkie problematyczne prawa są odwzorowaniem poglądów większości ludzi. Co prawda ciężko mi uwierzyć, by Polacy z początku uczestniczyli masowo w referendach, ale już np. w Szwajcarii taka forma demokracji funkcjonuje niezwykle sprawnie i ludzie biorą udział w referendach, i to ze średnią frekwencją, jeśli się nie mylę, ok. 40%. Nie oznacza to, iż problem praw uchwalonych niezgodnie z sumieniem różnorakich mniejszości nie może zaistnieć, ale przynajmniej ograniczone jest w takim wypadku narzucanie większości poglądów reprezentowanych przez mniejszość. Więcej referendów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopaństwowym! Każde referendum powinno być wiążące.
moim zdaniem wybranie odpowiedzi "tak, z wyjątkiem nielicznych przepisów, które są sprzeczne z jego sumieniem" nie podaje poprawnej odpowiedzi gdyż sumienie może nie być poprawnie uformowane. nie być sumieniem właściwym. dla kogoś np. aborcja nie będzie sprzeczna z jego sumieniem. wydaje mi się, że obowiązkiem obywatela jest przestrzeganie prawa naturalnego no na tej podstawie może mieć uformowane sumienie. prawo stopniowalności. przyswajanie norm, reguł odpowiednich do wieku człowieka.
Czy na wyspie odciętej od świata 10 mężczyzn może zdecydować, że będą gwałcić jedną jedyną kobietę? Mogą ustanowić takie prawo, ale to będzie bezprawie.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji,
w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu.
Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11.
Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w
Polityce prywatności.
Nie bardzo też wiem, skąd redakcja moze wiedzieć coś na temat sumienia obywatela i, czy owe ewentualne wyjątki dotyczą nielicznych przepisów ?
Najwyraźniej autor sondy myślał o sobie. Wielu prawników tak ma.
Więcej referendów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopaństwowym! Każde referendum powinno być wiążące.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.