"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą»." Czy w Polsce , nie mówiąc o świecie, ktoś te słowa bierze pod uwagę, ktoś się nimi przejmuje? Jakoś nie udało mi się jeszcze dostrzec kogoś takiego. No cóż, jeżeli nie wierzy się w Boga, to kto niby miał żądać?
Wspólne wszystkim ludziom dobro i wspólne zło to utopia. To, co dobre dla pana Y (na przykład to, że przyjęto go do pracy) może okazać się złe dla pani X (której miejsce pracy w tym celu odebrano). Wolność - również wyboru czy decyzji - jest dobrem, ma jednak swój kres, za którym zaczyna się zło. To krzywda. Ludzie często się jej dopuszczają, zaś rzadko z nią liczą. Usiłują nawet przekonywać, że zło i niewola to w istocie ... dobro i wolność. Pod osłoną nocy lub struktury nie tylko czują się bezkarni, ale i w porządku. Do czasu.
Dobro i zło są pojęciami ścisłymi i dotyczą wszystkich ludzi. Dobro jest efektem sprawiedliwości i miłosierdzia, a zło jest efektem niesprawiedliwości. Sprawiedliwość jest oddawaniem każdemu tego co mu się należy, a to da się ustalić jedynie przy uwzględnieniu tego, że świat materialny stworzył Bóg, o którym mówi Pismo Święte, ponieważ Jego dary stanowią podstawę sprawiedliwości. Te dary to: Życie, wolność (nieskrępowana możliwość wyboru) i świat materialny do wspólnego równoprawnego użytkowania, równoprawnego, ponieważ każdy człowiek dla Boga jest tak samo ważny. Kodeksem sprawiedliwości jest Dekalog. To powinien wiedzieć i przestrzegać każdy chrześcijanin.Jeżeli tego nie wie, to jest chrześcijaninem tylko zdeklarowanym.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji,
w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu.
Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11.
Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w
Polityce prywatności.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.