Supraśl: Monastyr i muzeum ikon nagrodzone

Bez większych działań promocyjnych, głównie dzięki głosom turystów i mieszkańców, udało się zdobyć tytuł jednego z siedmiu cudów Polski.

To właśnie turyści, którzy odwiedzają Supraśl, oddali głosy w plebiscycie zorganizowanym przez „National Geographic” – „Polska jest najfajniejsza”.

Najwięcej, bo 15,84 proc. głosów otrzymał Pałac w Kozłówce – w województwie lubelskim. Na stronie www konkursu czytamy, że to zwycięstwo dowodzi, iż szczęściu warto pomóc. Szefostwo muzeum zorganizowało bowiem dynamiczną akcję promocyjną. Wysiłek został nagrodzony. Tymczasem – jak przekonuje Krystyna Stawecka, kierownik muzeum ikon w Supraślu – podlaska placówka zawdzięcza swój sukces tylko i wyłącznie zainteresowaniu turystów. Żadna akcja promocyjna bowiem nie była prowadzona. Mimo to muzeum wraz z prawosławnym monastyrem, który odbudowano po tym, jak został doszczętnie zniszczony w czasie II wojny światowej, uzyskało tytuł 7. Cudu Polski.

Przedstawiciele Muzeum Podlaskiego - dyrektor Andrzej Lechowski i Krystyna Stawecka, kierownik Muzeum Ikon w Supraślu oraz przeor supraskiego monasteru Zwiastowania Bogurodzicy - ojciec Andrzej (Borkowski) – odebrali specjalny dyplom-certyfikat z wyróżnieniem.

Zdobyty dzięki poparciu turystów tytuł będzie wykorzystany, by jeszcze więcej gości zachęcić do odwiedzania Supraśla. Sam dyplom będzie wystawiony na honorowym miejscu. Wyróżnieniem muzeum będzie się chwalić również w internecie – także na swoim profilu Facebookowym.

« 1 »

jad/cerkiew.pl