Kontrowersje wokół płci dwóch zawodniczek występujących na igrzyskach w Paryżu mogą zrodzić pytanie: czy sport może w ogóle być sprawiedliwy?
Sport to taka przestrzeń życia, w której, stając na linii startu, wszyscy jesteśmy równi. Idea sprawiedliwej rywalizacji leży u podstaw ruchu olimpijskiego. Opracowuje się regulaminy zawodów, by wyeliminować możliwość uzyskiwania przez kogoś przewagi nad rywalami. Coraz dłuższa jest lista zakazanych substancji, które są traktowane jako doping. Ich wykrycie w organizmie może skutkować wieloletnią dyskwalifikacją. Ale czy da się tak naprawdę stworzyć równe i sprawiedliwe warunki tak, aby każdy z zawodników miał równe szanse? To zależy od tego, jak zdefiniujemy sportową sprawiedliwość...
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Wojciech Teister Dziennikarz, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego” oraz kierownik działu „Nauka”. W „Gościu” od 2012 r. Studiował historię i teologię. Interesuje się zagadnieniami z zakresu historii, polityki, nauki, teologii i turystyki. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Aletei”, „Stacji7”, „NaTemat.pl”, portalu „Biegigorskie.pl”. W wolnych chwilach organizator biegów górskich.