Tylko do końca stycznia niższa opłata startowa na Górski Bieg Frassatiego

Już ponad 300 biegaczy z trzech krajów zapisanych na II edycję naszego biegu. W tym roku na trasie biegu rozegrane zostaną też Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich.

 

Górski Bieg Frassatiego i Piknik Rodzinny "Gościa" i "Radia eM" to nasza autorska impreza, którą po raz pierwszy zorganizowaliśmy w 2019 r. w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Małym. Na uczestników czekał górski półmaraton, Dziecięce Biegi Frassatiego, piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, a wszystko to zlokalizowane nad samym brzegiem jeziora Międzybrodzkiego - najpiękniejszego z trzech akwenów Krainy Beskidzkich Jezior. W biegu głównym uczestniczyło 294 biegaczy, około setka dzieci wystartowała w Dziecięcych Biegach Frassatiego, a w całości imprezy łącznie uczestniczyło blisko 1000 osób. 

 

Górski Bieg Frassatiego 2019 - Best Of
Górski Bieg Frassatiego

 

W corocznym plebiscycie biegaczy na najlepsze biegi górskie sezonu Górski Bieg Frassatiego otrzymał aż trzy statuetki (we wszystkich kategoriach, w których był klasyfikowany), w tym dwie Złote Kozice - wygrywając kategorię najlepszy bieg górski na długim dystansie i debiut organizacyjny roku. 

Od 1 grudnia trwają zapisy na drugą edycję Górskiego Biegu Frassatiego, który odbędzie się 20 czerwca. Na liście zgłoszonych zawodników jest już ponad 310 osób z trzech krajów: Polski, Słowacji i Włoch. Do końca stycznia obowiązuje też niższa opłata startowa (80 zł, od 1 lutego będzie to 100 zł). W tym roku energii biegaczom dostarcza Tauron - Polska Energia - partner główny imprezy.

Tylko do końca stycznia niższa opłata startowa na Górski Bieg Frassatiego

Podobnie jak w 2019 r. przygotowujemy bieg główny na dystansie 21,8 km (+/- 1120 m) i piknik rodzinny z biegami dla dzieci i licznymi atrakcjami dla najmłodszych, a także kilka niespodzianek na trasie samego biegu głównego. Rejestracja na Dziecięce Biegi Frassatiego zostanie uruchomiona na przełomie lutego i marca.

W porównaniu z  minionym rokiem zmieniona będzie godzina startu.

- Zawodnicy wyruszą na trasę godzinę wcześniej, tj. o 9:00, ze względu na wysokie temperatury panujące na ogół o tej porze roku. W pierwszej edycji upał dał się biegaczom bardzo mocno odczuć. W regulaminie zastrzegliśmy sobie również możliwość przesunięcia godziny na jeszcze wcześniejszą na wypadek ekstremalnych upałów. Bezpieczeństwo biegaczy ma dla nas znaczenie priorytetowe – mówi koordynator i pomysłodawca biegu Wojciech Teister. – Na trasie, podobnie zresztą jak przed rokiem, będzie czuwało kilka zmotoryzowanych zespołów doraźnej pomocy medycznej, a szczegółowy plan ich rozmieszczenia opublikujemy w informatorze jeszcze przed zawodami, aby każdy z biegaczy wiedział wcześniej, w których miejscach może spodziewać się zespołu ratowniczego. W przypadku wysokich temperatur dodamy też trzeci punk z wodą na trasie – dodaje.
W drugiej edycji nie będzie też jednorazowych kubków na punktach – zawodnicy musza mieć ze sobą własny kubek.

- Zależy nam na tym, aby minimalizować negatywny wpływ tego rodzaju imprez na środowisko naturalne, z którego przecież korzystamy i czerpiemy ogromną radość. Staramy się szukać rozwiązań, które z jednej strony usprawnią przeprowadzenie biegu, z drugiej przynajmniej zmniejszą ilość wyprodukowanych przez nas śmieci. Poza tym od pierwszej edycji organizujemy cyklicznie rekonesanse trasy połączone ze sprzątaniem szlaków. W tym roku taki rekonesans przeprowadzili również organizatorzy Chudego Wawrzyńca na trasie Małej Rycerzowej, a od lat biegowe sprzątania szlaków promuje ruch Czyste Beskidy. Im więcej takich wydarzeń, tym lepiej – mówi koordynator.

W tym roku w ramach biegu zostaną rozegrane też Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich, do udziału w których zapraszamy księży, zakonników i kleryków. Szczegółowy regulamin tej klasyfikacji można znaleźć na stronie biegu: biegfrassatiego.gosc.pl

Na Górski Bieg Frassatiego 2020 można się zapisać TUTAJ

 

« 1 »

redakcja