Zapisane na później

Pobieranie listy

Co znaczy „najdroższa”. Pomoc dla rodziców po stracie dzieci

Czasem z osobistego dramatu rodzą się spokój, bliskość i dobro.

Agata Puścikowska

|

GN 41/2023

dodane 12.10.2023 00:00

Anna Gandecka była już mamą siedmiorga dzieci, gdy zaszła w ósmą ciążę. Oboje z mężem z radością czekali na przyjście na świat kolejnego synka, Szczepana. Jednak w 13. tygodniu okazało się, że serce chłopca przestało bić. Ból, strach, bunt, które potem nastąpiły, dały jednak owoc dobry i potrzebny. Powstała Poradnia Carissima, która wspiera matki i ojców po stracie dzieci.

Dlaczego ja?

Poradnia Carissima działa przy parafii św. Antoniego Padewskiego na poznańskiej Starołęce. Na ciepłe, bezpieczne, przyjazne i dyskretne miejsce, dzięki zaangażowaniu miejscowego proboszcza i wikariusza, udało się zaaranżować jedną z salek parafialnych. To obrzeża Poznania, a przyjeżdżają tu kobiety nie tylko z całego miasta, ale i okolicznych miejscowości. Dlaczego? Bo mimo że o poronieniach mówi się coraz więcej, mimo że świadomość społeczna wzrasta, to jednak wciąż brak miejsc, w których kobiety mogą nie tylko znaleźć profesjonalną pomoc, ale i zostać wysłuchane, zrozumiane, wspólnie się wypłakać, a gdy tego potrzebują – mogą też skorzystać z sakramentów, porozmawiać z kapłanem. Do Poradni Carissima trafiają zarówno kobiety wierzące, jak i zupełnie niezwiązane z Kościołem. A wszystkie otrzymują pomoc całkowicie bezpłatnie.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Puścikowska

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 r. redaktor warszawskiej edycji „Gościa”, a od 2011 dziennikarz działu „Polska”. Autorka felietonowej rubryki „Z mojego okna”. A także kilku wydawnictw książkowych, m.in. „Wojenne siostry”, „Wielokuchnia”, „Siostra na krawędzi”, „I co my z tego mamy?”, „Życia-rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych”. Społecznie zajmuje się działalnością pro-life i działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Jej obszar specjalizacji to zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna.

Kontakt:
agata.puscikowska@gosc.pl
Więcej artykułów Agaty Puścikowskiej