Nowy numer 16/2018 Archiwum
 • velario
  18.05.2017 18:22
  Za najbardziej oczywiste kryterium "naturalności" danego zjawiska przyjąć należy, moim zdaniem, czy zjawisko to występuje w naturze. Z tego punktu widzenia homoseksualizm jest jak najbardziej naturalny. Panu redaktorowi, który dziwi się usunięciu swojego postu na fb podpowiem jeszcze, że nazwał w nim swojego oponenta ignorantem oraz wskazał, że nie jest on na tyle inteligentny aby... (coś tam). Jeżeli Pan redaktor tego nie zauważył, to warto, by się Pan zastanowił, czy Pana szacunek dla drugiego człowieka aby się nie stępił zanadto w ferworze antyhomosiowej krucjaty.
  doceń 19
  • gama
   18.05.2017 20:57
   dziwny punk widzenia. W takim razie po co leczyć gruźlicę czy inne choroby, przecież są "naturalne", bo występują w naturze...
   doceń 12
   • velario
    19.05.2017 00:29
    Po to leczyć, żeby nie doprowadzić do śmierci człowieka. To, że coś jest naturalne, nie oznacza, że tym samym jest pożądane czy pożyteczne - to zupełnie inne kryterium oceny. Tak więc to "naturalne", że kontakt organizmu człowieka z niektórymi drobnoustrojami prowadzi do choroby. Ale naturalność tego zjawiska nie oznacza, że nie powinniśmy przeciwdziałać jego skutkom, jeżeli są to skutki negatywne.
    doceń 7
    0
   • gama
    19.05.2017 09:16
    @velario: sądzę, że przeczysz samemu sobie - nie podawałeś dodatkowych warunków przy nazywaniu homoseksualizmu naturalnym...
    doceń 2
    0
   • gama
    19.05.2017 09:19
    @velario: zresztą z punktu widzenia natury homoseksualizm nie jest ani pożyteczny, ani pożądany, bo nie prowadzi do przedłużenia gatunku.
    z punktu widzenia psyche niszczy człowieka, a w płaszczyźnie duchowej prowadzi do zatracenia.
    Zauważ, że nie mówię tu o skłonnościach, czy stanie człowieka, ale o jego czynach.
    doceń 5
    0
   • velario
    19.05.2017 17:37
    @gama: 1. nie podaję też dodatkowych warunków przy określaniu innych zjawisk występujących w naturze, również tych niekorzystnych, jako naturalnych. Albo coś jest naturalne (tzw. występuje w naturze), albo nie. Może istnieć zjawisko naturalne, ale niekorzystne czy niepożądane (np. trzęsienie ziemi), może też istnieć zjawisko nienaturalne, ale korzystne i pożądane (np. możliwość zakończenia ciąży przez cesarskie cięcie). Jeszcze raz więc powtarzam, że to są inne kryteria oceny zjawisk. 2. Jeżeli nawet uznać, że homoseksualizm nie jest ani pożyteczny, ani pożądany, to co miałoby z tego wynikać? Ludzie robią mnóstwo rzeczy, które nie są pożyteczne, ale które po prostu lubią (od makijażu po zbieranie znaczków pocztowych). 3. Jeżeli uznać, że dane zjawisko nie jest pożyteczne ani pożądane, jeżeli nie prowadzi do przedłużenia gatunku, to wtedy za takie musielibyśmy uznać również celibat i śluby czystości.
    doceń 9
    0
   • OlaMS
    19.05.2017 19:05
    @gama: "z punktu widzenia psyche niszczy człowieka, a w płaszczyźnie duchowej prowadzi do zatracenia." - na jakiej podstawie tak uważasz? Moim zdaniem psychologicznie osoby homoseksualne niszczą osoby wokół, które wyrażają swoją dezaprobatę albo gorzej.
    doceń 1
    0
  • asla73
   18.05.2017 22:17
   w naturze wystepują zjawiska uznane za normę - normalne i powszechne ... i przynoszące owoc... jak i pojedyńcze odstępstwa... które nie są normą ... i tyle. pamiętna euforia z pingwinią homoparą... czy ten znikomy odsetek nienormalnych zachowań ma tłumaczyć ludzkie pójście na łatwiznę?... bo dla mnie homoseksulna przygoda pochodzi z lęku przed płcią przeciwną.... i niskiej samooceny... bo łatwiej ogarnąć coś co znam niż wybrać trudne wyzwanie jakim jest dogadywanie się z płcią przeciwną...
   • OlaMS
    19.05.2017 22:46
    @asla73 - to jakiś bardzo mało prawdopodobny scenariusz w przypadku osoby biseksualnej. Jak ktoś jest heteroseksualny to raczej nie będzie szukać związku z osobą tej samej płci nawet jeśli nie dogaduje się z płcią przeciwną. I analogicznie jeśli ktoś jest gejem/lesbijką może się świetnie dogadywać z osobami płci przeciwnej, ale nie zacznie ich przez to uważać za atrakcyjne.
    Poza tym dlaczego 'homoseksualna przygoda'? Czy zakładasz, że związki homoseksualne z założenia są krótkotrwałe?
    doceń 2
    0
 • justra
  18.05.2017 22:46
  "bo dla mnie homoseksulna przygoda pochodzi z lęku przed płcią przeciwną"
  • justra
   18.05.2017 22:51
   nie sadze, ale te cale homoseksualizmy moze sie roznia i przerozne rzeczy moze sie klasyfikuje do tego worka
   doceń 0
  • justra
   18.05.2017 22:54
   no i jaka przygoda gdy w sposob ciagly od zawsze podnieca cie cialo kolegow gdy jestes chlopakiem czy kolezanek gdy jestes dziewczyna a cialo osob plci przeciwnej cie nie podnieca, przy czym tu rzeczywiscie o dziwo podobno niektorzy nie czuja popedu homoseksualnego od zawsze a od lat 50, 24 czy 17, a wczesniej to oni niby heteroseksualny poped mieli. no jakies cuda i rozne dziwa
   doceń 2
 • justra
  18.05.2017 23:08
  Poza tym jest moc.
  • justra
   18.05.2017 23:09
   Czy tam bezmoc... (pisze bez myslenia, ladu i skladu)
   doceń 0
  • justra
   18.05.2017 23:29
   Partner geja szczegolnego dla mnie, zaangazowany przez wiele lat w dzialania na rzecz gejow uzyl pod imieniem i nazwiskiem mowy nienawiści wobec innego geja też wymienionego z imienia i nazwiska. Komentarz juz usunieto. Ale jestem pod wrazeniem, nic sie nie da ruszyc i to bezskuteczny jek, i tak trwam w niedowierzaniu czy rzeczywiscie podobny ten jego partner do mnie jest w tej nienawisci, moze lepiej to okresli taka apatia z pamiecia o tym jego glosie, zaprzeczanie, ze moze nienawidzic, ale nie do konca zaprzeczanie. Oczywiscie chcialbym by nienawidzil. To taki psychiatryczny moj dodatek:).
   • justra
    18.05.2017 23:30
    Oczywiscie wyolbrzymiam. Zawsze.
    doceń 0
    0
 • OlaMS
  19.05.2017 16:10
  Jeśli Panu ktoś napisze, że „nie jest Pan na tyle inteligentny, żeby zrozumieć, że homosoksualizm to jedna z orientacji seksualnych, której nikt sobie nie wybiera i że również wśród chrześcijan ogarnęło ten fakt wiele osób oraz, że, kurde, naprawdę trzeba być ignorantem, żeby szerzyć niechęc do ludzi, którzy nic Panu złego nie robią. W końcu jest sporo bólu i cierpienia na tym świecie i można spożytkować swoją energię tak, żeby było go mnie, a nie więcej.” – to też się Panu może nie spodobać ton tej wypowiedzi i może ją Pan sobie zaflagować . I zobaczyć co fb z tym zrobi.
  doceń 7
 • Kopyrda
  19.05.2017 19:20
  Mnie kiedys przekonywano, ze leworecznosc nie jest zgodna z natura.
  doceń 9
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama