Reklama

  Nowy numer 20/2018 Archiwum

– Pokutujcie! – to główne wezwanie orędzia fatimskiego, które sto lat temu z ust Maryi usłyszał świat.

Pokutowanie nie wymaga nadzwyczajnych czynów – wymaga wyrzeczenia się grzechu i podjęcia czynów pokutnych, jakie Kościół zawsze poleca: modlitwy, postu i jałmużny. A także ofiarowania Bogu zwykłych trudności życia. Dzieci z Fatimy robiły to niemal bezustannie „dla grzeszników”, na przykład cierpiąc pragnienie podczas skwarnego dnia, gdy pasły zwierzęta.

Człowiek potrzebuje konkretu, więc dobrze jest, jeśli swoje czyny pokutne podejmuje za konkretną osobę lub w intencji konkretnej sprawy. Chcemy więc u progu Wielkiego Postu zaproponować Wam podjęcie czynów pokutnych na intencję, którą otrzymacie „z przydziału”. Jakie to czyny – modlitwa, post, jałmużna czy inne formy ofiary – to już Wy sami o tym zdecydujecie. Ważne, żeby robić to konsekwentnie, przez cały Wielki Post i żeby to nie było coś, co „zbywa”, lecz co wymaga wyrzeczenia i trochę „boli”.

Jeśli jesteś gotów, kliknij przycisk „Biorę udział” i zaczynamy.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  21.03.2017 00:30
  Ja otrzymałem intencje pokuty za świętość biskupów i kapłanów. Bardzo mi to odpowiada i dziękuję za nią.
  doceń 0
 • Mikołaj
  27.03.2017 11:09
  Otrzymałem taką intencję jaką chciałem. BÓG jest największy (większy) i niesamowity.
  doceń 0
 • Gość
  27.03.2017 14:04
  Jaka to ma być forma modlitwy ?
  doceń 0
 • Gość
  27.03.2017 22:33
  Otrzymaliśmy pokutę za pary żyjące bez ślubu. Żyjemy w związku partnerskim bez ślubu i czujemy się zmieszani ponieważ nie czujemy się osobami o dramatycznym stanie uduchowienia jak sugeruje opis wybranej dla nas intencji. Nie wiemy co myśleć prosimy o gwiazdki na pocieszenie.