Zapisane na później

Pobieranie listy

Szeptem

Kiedyś Andrzej Poniedzielski powiedział, że życie to jest czas na przyzwyczajenie się do myśli, że się nie będzie żyło. Trochę o tym jest ta płyta – opowiada Magda Umer o swym najnowszym krążku.

Poleca - Marcin Jakimowicz

|

GN 04/2011

dodane 29.01.2011 13:00

Dłuuuugo czekaliśmy na nowy krążek Magdy Umer. Doczekaliśmy się. Na Nocach i snach znajdują się nowe utwory i odkurzone, rozpoznawalne na kilometr rozkołysane piosenki w nowych zaskakujących aranżacjach.

Zaśpiewane cicho, delikatnie, szeptem, jakby na przekór pędzącemu na oślep światu, pełnemu wyjących alarmów samochodowych i nieustannych promocji. Wyśpiewane są przy dźwiękach kwartetu smyczkowego, akordeonu, harfy, kontrabasu i fortepianu. Usłyszymy nieśmiertelne „Ocalić od zapomnienia” Marka Grechuty, „Już nigdy” Sławy Przybylskiej, „Szkoda róż” czy znakomitą kołysankę z filmu „Rosemary’s baby”.

„Kiedy zaproponowano mi nagranie płyty – opowiada Magda Umer – przede wszystkim byłam zdumiona. Ale kiedy powiedziano, że mogę zaśpiewać, co tylko chcę, pomyślałam, że mam szansę spełnić moje marzenie i wykonać piosenki szczególnie bliskie mojemu sercu i ważne na tym „listopadowym” etapie życia. Będą to utwory smutne, ale piękne. O jesieni życia. O miłości i samotności. O potrzebie ocalenia wspomnień. O przemijaniu, przeciwko któremu daremnie jesteśmy. O poszukiwaniu Boga.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Autopromocja