Zapisane na później

Pobieranie listy

Giną chrześcijanie, Europa wciąż bierna

Indie. Kolejne mordy chrześcijan miały miejsce w Indiach. Radykałowie stojący za zamieszkami coraz częściej skupiają swe ataki na zwierzchnikach wspólnot religijnych i ludziach zaangażowanych w życie Kościoła.

Fakty i opinie - oprac. szb

|

GN 41/2008

dodane 13.10.2008 16:56

Ostatnie doniesienia mówią o – zamordowanych siekierą – ojcu i jego 15-letnim synu, którzy zostali schwytani we śnie i bestialsko zabici. Ojciec, Dushashan Majhi, był odpowiedzialny za jedną ze wspólnot chrześcijan w wiosce Sindhupanka (stan Orisa). Coraz głośniej mówi się też o współudziale policji w antychrześcijańskich zamieszkach.

Kościół po raz kolejny apeluje do federalnych władz, by podjęły kroki w celu zakończenia prześladowań. Jednocześnie stara się stworzyć międzyreligijny front przeciwko hinduistycznym fundamentalistom. W całych Indiach organizowane są marsze pokojowe i spotkania modlitewne w intencji prześladowanych wyznawców Chrystusa. Uczestniczą w nich także umiarkowani hinduiści, muzułmanie czy sikhowie.

Ks. Aldo Giordano, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy, skrytykował bierność Europy wobec tragedii chrześcijan w Indiach. Stwierdził, że „wciąż brakuje wrażliwości na to, co się dzieje dalej niż na własnym podwórku”. Dodał, że na ostatnim posiedzeniu Rady „podjęto temat łamania praw człowieka w niektórych częściach Starego Kontynentu, ale nie zająknięto się słowem na temat sytuacji chrześcijan w Indiach czy Iraku”. Coraz częściej do aktów przemocy wobec chrześcijan dochodzi także w Sri Lance.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..