Zapisane na później

Pobieranie listy

Kościelne czy niekościelne komórki?

Warszawa. O chrześcijańskiej sieci komórkowej w Polsce mówiło się już od dawna. Miał ją firmować ks. prał. Henryk Jankowski, ale wycofał się z tego pomysłu.

Fakty i opinie - komentarz: ks. Artur Stopka

|

GN 28/2008

dodane 21.07.2008 16:18

Ostatecznie na początku lipca okazało się, że projekt realizują dwaj księża diecezji warszawsko-praskiej (w tym dyrektor diecezjalnego radia) we współpracy z wirtualnym operatorem MNI Mobile (który ma w swej ofercie m. in. sieć komórkową oferującą horoskopy, tarota i inne „usługi ezoteryczne”). Twórcy nowej sieci planują udostępniać abonentom m. in. fragmenty Biblii, Liturgii Godzin, katechizmu i wiadomości z życia Kościoła. Powołują się na poparcie ze strony Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, której przewodniczy abp Sławoj Leszek Głódź.

W imieniu KEP odciął się jednak od tej inicjatywy rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch, który zarzucił organizatorom bezprawne powoływanie się na episkopat i występowanie w imieniu całego Kościoła katolickiego w Polsce. W specjalnym oświadczeniu ks. Kloch podkreślił, że Episkopat Polski nie jest udziałowcem projektu specjalnej sieci komórkowej, dlatego bezzasadne są pytania o ewentualne wynikające dla niego z tego przedsięwzięcia korzyści.

Biuro Prasowe KEP zwróciło uwagę, że organizatorzy „chrześcijańskiej telefonii” w sposób nieuprawniony użyli logo Konferencji Episkopatu Polski w zaproszeniach, komunikacie prasowym oraz prezentacji multimedialnej podczas spotkania z dziennikarzami. „Sytuację, w której dana rada realizuje samodzielnie jakiś swój indywidualny projekt, można porównać z sytuacją, w której jedno z ministerstw realizowałoby swój projekt bez akceptacji rządu” – stwierdził rzecznik episkopatu. Abp Głódź jest na urlopie i będzie dostępny dopiero na początku sierpnia.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..