Zapisane na później

Pobieranie listy

"Nadzieja" dla bezrobotnych kobiet

Warszawa. Jak założyć własną firmę? Jak zdobyć dotacje na działalność gospodarczą? Tego będą się uczyć bezrobotne kobiety podczas bezpłatnych szkoleń zorganizowanych przez należącą do archidiecezji warszawskiej Fundację Pomocy Bezrobotnym i Biednym „Nadzieja”.

W Polsce

|

GN 17/2007

dodane 30.04.2007 09:14

W kursach może wziąć udział 650 kobiet z województwa mazowieckiego. Pierwsze szkolenia – w Warszawie i Płocku – już trwają. Wkrótce rozpoczną się następne.

Fundacja „Nadzieja” pomaga osobom bezrobotnym zakładać własne rodzinne firmy. Projekt pt. „Nowe kwalifikacje, praca, przedsiębiorczość dla bezrobotnych kobiet” skierowany jest do pań, które ukończyły 30 lat, mają przynajmniej średnie wykształcenie, są bezrobotne lub zagrożone utratą pracy i chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. W szkoleniu mogą wziąć udział kobiety z małych miasteczek i wsi. Trwa ono 12 dni.

Uczestniczki uczą się kształtowania postaw przedsiębiorczych, komunikacji interpersonalnej i negocjacji oraz efektywnego zarządzania czasem. Dowiedzą się też, jak zarejestrować własną firmę, nauczą się sporządzać biznesplan, poznają elementy prawa pracy i prawa cywilnego. Będą uczyć się analizy rynku i technik sprzedaży oraz marketingu i kształtowania wizerunku firmy.

Po zakończeniu warsztatów jedna trzecia przeszkolonych kobiet otrzyma dotację na założenie własnej firmy. Przez pierwsze trzy miesiące działalności będą mogły liczyć na bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.

Fundację „Nadzieja” założyli i wspierają biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Piotr Jarecki oraz o. Kazimierz Lorek, prowincjał Zgromadzenia Księży św. Pawła.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..