Zapisane na później

Pobieranie listy

Zakochani w Czarnym Lądzie

Mau Mau to: a) przywitanie w Tanzanii; b) gwardia narodowa Zimbabwe; c) ruch partyzancki walczący o wolność Kenii. Nie wiesz? Masz czas do jesieni na przygotowanie się do kolejnej misyjnej olimpiady znajomości Afryki.

W Polsce - Tomasz Gołąb

|

GN 17/2007

dodane 30.04.2007 09:10

Mają po kilkanaście lat i nigdy nie widzieli Czarnego Lądu. A niejeden mógłby zawstydzić swoją wiedzą lidera zespołu Bongo Bongo (w języku lingala – mózg i bębny) o wdzięcznym przezwisku Ricky Lion. Absolwent Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej, który do Polski przyjechał z Konga 9 lat temu, przyznaje, że sam nie wie, co znaczy „Mau Mau”.

Ricky Lion śpiewał i tańczył 18 kwietnia na UKSW w Warszawie, porywając do afrykańskich rytmów nie tylko finalistów V Olimpiady Misyjnej Znajomości Afryki, ale także przedstawicieli MEN, jurorów konkursu z kilku uniwersytetów, misjologów oraz opiekunów olimpijczyków. Jedynie przedstawiciele placówek dyplomatycznych, m.in. z Konga, Maroka i Angoli, oparli się brzmieniu afrykańskich bębnów.

Olimpiada – będąca początkowo zwykłym szkolnym konkursem – zatwierdzona została przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wpisana do rejestru oficjalnych olimpiad przedmiotowych ministerstwa. W tym roku udział w niej wzięło kilkaset liceów. Do trzeciego etapu dopuszczono 50 uczniów klas maturalnych.

15 finalistów otrzymało indeksy na wyższe uczelnie: UKSW, UAM w Poznaniu, na UW i na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Zwycięż-czyni, Małgorzata Filip ze Stalowej Woli, pojedzie też na pielgrzymkę do grobu Jana Pawła II lub dowolnie wybraną wycieczkę, ufundowaną przez pallotyńskie biuro pielgrzymkowe. Patronem medialnym V Olimpiady Misyjnej Znajomości Afryki był „Gość Niedzielny”.

Olimpiada ma swoją stronę internetową:
>www.olimpiada.uksw.edu.pl

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..