Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Brat Benedykta XVI: Modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata

"Każdego dnia modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata. Dla nas obu. To jest nasze wielkie życzenie" - powiedział ks. Georg Ratzinger w rozmowie z niemieckim czasopismem "Neue Post".

Z okazji 5. rocznicy ogłoszenia przez Benedykta XVI ustąpienia z papieskiego urzędu ukazała się krótka rozmowa z jego bratem.

Ks. Georg Ratzinger powiedział w wywiadzie, że jego brat ponownie musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Spowodowane jest to postępującym paraliżem. Martwi się, że paraliż może osłabić serce. "A wtedy może się to szybko skończyć" - wyznał 94-letni kapłan i dodał: "Każdego dnia modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata. Dla nas obu. To jest nasze wielkie życzenie".

Bracia codziennie do siebie dzwonią. Rozmawiają o wszystkim. "To wielki dar. Żaden z nas nie jest samotny" - podkreśla Ratzinger.

"Jeśli Bóg pozwoli zobaczymy się znowu 8 kwietnia" - powiedział w wywiadzie. Ks. Ratzinger chciałby udać się znowu do Rzymu, aby 16 kwietnia uczcić 91. urodziny brata. "To jednak jeszcze sporo czasu. Kto wie, co się wydarzy w międzyczasie" - zwrócił uwagę. 

***

Już po ukazaniu się tej informacji Biuro Prasowe Watykanu zaprzecza "fałszywej" wiadomości o paraliżującej chorobie, którą cierpiałby papież emerytowany Benedykt XVI. Jak powiedział  abp Angelo Becciu papież - senior "fizycznie ma kłopoty, ale kontynuuje spacery i mentalnie jest świeży, ma dobrą pamięć". 

https://twitter.com/vignadelsignore/status/964123269245947904

http://www.lastampa.it/2018/02/15/vaticaninsider/ita/vaticano/il-vaticano-smentisce-benedetto-xvi-non-soffre-di-una-malattia-paralizzante-hGoLEFN6s4xn5baR9hVc0M/pagina.html

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • tomak
    14.02.2018 15:17
    A ja modlę się, aby Papież Benedykt XVI żył jak najdłużej, aby modlił się za Kościół, a jeśli trzeba, by wskazał w nim rodzące się błędy.
    doceń 6

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy