• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Inwigilacja dla ubogich

  Franciszek Kucharczak Franciszek Kucharczak

  dodane 27.07.2017 12:50

  Zdaje się, że w pewnych środowiskach medialnych nie tyle można z odbiorców robić idiotów, ile trzeba to robić.

  Na pierwszej stronie czwartkowej „Wyborczej” wielki tytuł: „POLICJA INWIGILUJE Obywateli RP i posła na Sejm”. Gazeta dostała anonimowym mailem nagranie radiowych rozmów policji z piątku 21 lipca, gdy Senat debatował w nocy nad ustawami ws. sądownictwa. „Nadawca prośbie o spotkanie odmówił” – budują napięcie dziennikarze. „Rozmowy wskazują, że tajniacy śledzą m.in. Wojciecha Kinasiewicza i Tadeusza Jakrzewskiego z Obywateli RP oraz Ryszarda Petru” – ekscytują się na początku tekstu. A potem już lecą te rozmowy „tajniaków”:

  – Informacyjnie: pan Petru, Wiejska 13, restauracja.
  – Dobra, dzięki.
  (…)
  – To wąskie przejście, gdyby znane osobistości przechodziły, daj „halo”.
  – To jedynie co, to pan Petru wychodził.
  – Jeszcze raz.
  – Petru opuścił teren Sejmu przez to wąskie przejście.
  – Dobrze, dziękuję. Ale jakby coś, to dawaj mi „halo”.
  (…)
  – Pytanie moje, pan Petru wyszedł z restauracji Wiejska 13. Teraz jest kwestia, czy go pilnujemy dalej? Idzie w stronę pl. Trzech Krzyży. Czy odpuszczamy?
  – Słuchaj, pilnujemy go. I tam jak tutaj – jak Kinasiewicz wejdzie do auta swojego, wiesz, to też krótko pojedziemy za nim.
  (…)
  – No, posłuchaj: pan Petru, Nowy Świat 27. To jest chyba siedziba Nowoczesnej. Wszedł do środka. Słuchaj, załogę mogę puścić już pod Sejm?
  – Tak, oczywiście. Dziękuję.

  I tak dalej. W jednym momencie, w odniesieniu do „pana Jakrzewskiego” pada zdanie: „Dawaj ogon za nim, jak możesz”. Tego „ogona” przyczepili się w GW jak rzep psiego ogona i zbudowali na nim wiodący temat i aferę dnia.

  Policja wyjaśniła, że „realizowane przez policjantów czynności ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa tych osób”. Ale przecież nie trzeba być specjalistą, żeby to zauważyć. To była gorąca noc w Sejmie i w okolicy Sejmu, i w takiej atmosferze łatwo było o guza lub coś gorszego.

  W zasadzie każde zdanie tego nagrania potwierdza, że policjantów kompletnie nie obchodzi, co mówią i gdzie zamierzają się udać „inwigilowani”, tylko to, czy są bezpieczni. No bo cóż to, na przykład, za śledzenie: „krótko pojedziemy za nim”? Krótko się jedzie za kimś, kogo się eskortuje, aż opuści rejon potencjalnego niebezpieczeństwa, a nie za kimś, kogo się chce podsłuchać albo sprawdzić, dokąd jedzie.

  Jak widzimy, gdy „pan Petru” (doprawdy tak mówiliby szpicle?) dotarł do „chyba” siedziby Nowoczesnej (tajniak-inwigilant doskonale by to wiedział), dowodzący grupą pyta, czy może z nią wrócić pod Sejm. I „oczywiście” dostaje zgodę, bo pod Sejmem są potrzebni do – zapewne – „inwigilowania” mnóstwa innych polityków.

  Najwyraźniej w pewnych środowiskach medialnych nie tyle można z czytelników robić idiotów, ile trzeba to robić. Widocznie sytuacja tego wymaga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Met
   28.07.2017 15:10
   Gościu, czyżby redaktorowi udało się z ciebie zrobić idiotę, skoro twierdzisz, że świetnie mu to wychodzi? Bo wiesz, Gościu, redaktor użył argumentów, a ty tylko próbujesz efektownym (w zamiarze) zabiegiem odwrócić uwagę od treści tekstu. Słabo, Gościu.
  • Gość
   28.07.2017 19:59
   I oczywiście także dla bezpieczeństwa demonstrantów służby ich filmuja... Senator Rulewski miał niestety 100% racji, obrazowo ukazując zamierzenia dzisiejszej władzy.
  • Gość
   29.07.2017 13:47
   100%? A skąd wiesz, że nie 90? Albo 87? Masz dowód na jego stuprocentową rację? Czy po prostu rzucasz mięsem?
  • maciej
   20.08.2017 09:13
   Gdyby doszło do jakiegoś incydentu z udziałem p. Petru <Gościu> podniósł by kwestię braku zapewnienia bezpieczeństwa i celowego odejścia służb od działań prewencyjnych. I tak źle i tak nie dobrze. A tak poza tym co oto za inwigilacja - odprowadzić pod drzwi siedziby partii posła ?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół