Nowy numer 21/2018 Archiwum

Abp Jędraszewski o zachowaniu ks. Sowy

Forma i treść tego, co zostało utrwalone z rozmów w "Sowa i przyjaciele", po prostu zawstydzają - powiedział w wywiadzie dla PAP abp. metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Jako biskup ks. Kazimierza Sowy wyrażam głębokie ubolewanie - dodał.

"To dla Kościoła w Polsce bardzo obolały problem - i to od dłuższego już czasu. Rok temu upomniał go ks. kardynał Dziwisz" - powiedział abp. Jędraszewski.

W rozmowie PAP metropolita krakowski zaznacza, że osobiście spotkał się z ks. Sową w końcu kwietnia, polecając mu zamknięcie jego działalności w Warszawie i powrót do własnej Archidiecezji, czyli do Krakowa, jeszcze w czerwcu.

"Forma i treść tego, co zostało utrwalone z jego rozmów w "Sowa i przyjaciele", po prostu zawstydzają. Na pewno nie przejawiła się w tym z jego strony ani kapłańska miłość do Kościoła, ani też zatroskanie o to, by prawda Ewangelii mogła wybrzmieć w całym swym pięknie i w całej swej prawdzie. Było, niestety, wręcz przeciwnie. Jako biskup ks. Sowy wyrażam z tego powodu moje głębokie ubolewanie" - powiedział w specjalnym wywiadzie udzielonym PAP, arcybiskup Marek Jędraszewski.

TVP Info opublikowała kolejne nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Najprawdopodobniej dokonano ich 7 lutego 2014 r., podczas spotkania, w którym jak podała telewizja mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa.

Ks. Kazimierz Sowa mieszka w Warszawie, ale jest księdzem Archidiecezji Krakowskiej. Zgodnie z decyzją metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego ma do końca czerwca wrócić do Archidiecezji Krakowskiej.

« 1 »

Zobacz także

 • GośćKrystyna
  14.06.2017 20:26
  A jak wróci do Krakowa, to co ? Będzie kara ? Powinna być ! Pożyjemy, zobaczymy... albo i nie zobaczymy !
  doceń 11
 • Robert
  15.06.2017 00:09
  Gdyby O.Tadeusz Rydzyk prowadził podobne,knajackie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim,byłby wielki krzyk na całą Polskę,zlinczowaliby go dziennikarze z "salonu".A że to zrobił "autorytet" - Ks.Kazimierz Sowa,kapelan "salonu" - sprawy nie ma.Niech Bóg zmiłuje się !
  doceń 13
 • Gość Weronika
  15.06.2017 06:03
  Ks. Kazimierz Sowa publicznie pokazał ,że bardziej kocha TVN i różnej maści bogaczy - niż Kościół.
  doceń 13
 • Gość
  15.06.2017 22:27
  To jest ciekawe, że usuwane są łagodne choć nieraz troche sarkastyczne komentarze podczas gdy zachowuje się wulgarne i złośliwe. Jak za komuny.
  doceń 9
Dyskusja zakończona.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama