Nowy numer 17/2018 Archiwum

Niesamowita zwyciężczyni "Mam talent!". Rumunia zapłakała ze wzruszenia

14-letnia Lorelei (Alberta) Mosnegutu w brawurowym stylu zwyciężyła w rumuńskiej edycji telewizyjnego show, znanego u nas jako "Mam talent". Dziewczyna bez rąk i z nogami pozbawionymi odcinka udowego zagrała stopami na klawiszach i zaśpiewała - i to jak!

Za olśniewającym triumfem kryje się piękna i bolesna historia. Lorelei został porzucona tuż po urodzeniu. Lekarze powiedzieli jej matce, że dziewczynka przeżyje najwyżej kilka dni. Tak się nie stało. Została adoptowana przez Veronikę Parvulescu. Nowa mama swoją miłością i troską doprowadziła Lorelei na szczyty. "Upadłam dziesięć razy, ale powstałam dwadzieścia razy" - to motto niesamowitej artystki.

W chwili glorii płakała Lorelei, płakali jurory, a z nimi Rumunia, która zajmuje niechlubne drugie miejsce święcie pod względem liczby aborcji  w stosunku do liczby mieszkańców. A internet poniósł wieść daleko poza granice bałkańskiego państwa.

Dodatkowym smaczkiem było to, że zwycięstwo Lorelei przypadło 2 czerwca, czyli w dniu, w którym Rumuni obchodzą Narodowy Dzień Adopcji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • andrzej
  08.06.2017 10:48
  Widać, że wartość człowieka nie leży w jego sile, wyglądzie i budowie. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to warto zajrzeć do jednej z książek Nicka Vujicica.
  doceń 13
 • Gość
  08.06.2017 12:38
  Skladam poklon wszystkim, ktorzy opiekuja sie niepelnosprawnym dzieckiem.
  doceń 12

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama