Nowy numer 16/2018 Archiwum

Z Zelnika nici

Gazeta wzięła aktora w obronę, że niewinny, a aktor: "Już przepraszam".

 „Zostawcie Zelnika w spokoju!” – zakrzyknęli dużym tytułem na drugiej stronie „Wyborczej” Agnieszka Kublik i Wojciech Czuchnowski. I dalejże bronić aktora przed wstrętnymi lustratorami z teczkami w zębach. A bronią go nie dlatego, że Zelnik ich – bo on nie ich – ale dlatego, że znalazły się na niego jakieś rzeczy w IPN. A to automatycznie zbliża do Salonu nawet najzagorzalszych jego przeciwników. A dokładniej – to Salon się do nich zbliża, obejmując ich swymi przebaczającymi i chroniącymi ramionami. Nieważne, czy Zelnik chce od „Wyborczej” pomocy, wystarczy, że jego sprawę chce opisać ten straszny Cezary Gmyz, „który ma ocenić ciężar winy” (jak szydzi GW). Nic to, że Zelnik nie wykazuje tym faktem oburzenia w rozmowie z „Wyborczą” – sprawa dotyczy lustracji, a skoro tak, to trzeba wszcząć histerię. Ciągle jeszcze bowiem dla Salonu lustracja jest bolesna i ciągle czymś grozi. Wciąż, choć tyle lat minęło, czegoś gdzieś tam ktoś się obawia. A że środowisko to na tej fali wzięło się "odbolkować" Wałęsę, to i Zelnika też wypada "odagencić".

A tu Zelnik zrobił Salonowi świństwo, bo oznajmił: „Ze swej strony zapewniam, że stanę w tej sprawie w prawdzie. Już teraz proszę o wybaczenie osoby, które mogłem skrzywdzić” (więcej TUTAJ).

Jak widać, sam Zelnik nie przyłącza się do apelu, żeby zostawić Zelnika w spokoju. Generalnie więc wychodzi na to, że Jerzy Zelnik, jeśli zrobił coś głupiego w młodości, to nie zamierza udawać, że to było mądre, i to do tego stopnia, że tego w ogóle nie było.

Przy takiej postawie już teraz mogę się założyć, że cokolwiek tam jest, Polacy mu to wybaczą. I dobrze.

A do „Wyborczej” taki apel: To wy zostawcie Zelnika w spokoju. Chce stanąć w prawdzie – więc zupełnie do was nie pasuje.

« 1 »
oceń artykuł
 • WW
  08.03.2016 20:49
  Ad "Kris": Człowieku nie kompromituj się. Został wrzucony Twój post, czy nie? Czy został okrojony? To nie ośmieszaj się wpuszczaniem tu i na innych forach tego samego tekstu jak papuga: "cenzor do roboty".
 • trzinaalli
  09.03.2016 07:19
  Postawę Jerzego Zelnika należałoby zaproponować Lechowi Wałęsie ("Bolkowi")...
  doceń 2
 • jo
  09.03.2016 11:53
  Oczywiście, że przebaczymy.
  doceń 0
 • Marek
  09.03.2016 16:20
  Tylko największych stać na to aby przyznać się do błędu. Tchórz tego nie potrafi.