Nowy numer 16/2018 Archiwum

TVP: Jedni odchodzą, inni przychodzą

Oto podsumowanie dotychczasowych zmian personalnych w redakcjach informacyjnych TVP.

Branżowy serwis wirtualnemedia.pl podał, że z zespołu "Wiadomości" TVP1 odeszli wydawcy: Piotr Jaźwiński i Grzegorzi Sajór, reporterzy: Jacek Tacik, Elżbieta Byszewska, Justyna Dobrosz-Oracz i Milena Kruszniewska oraz sekretarz redakcji Maciej Czajkowski. Do zespołu głównego dziennika telewizyjnego dołączyli: Jarosław Olechowski (wcześniej TVP Info), Klaudiusz Pobudzin (dotąd w TV Trwam), Małgorzata Wiśniewska (wcześniej w "Panoramie" TVP2) i Marcin Tulicki (TVP Katowice). Jak informowaliśmy wczoraj, szefa "Wiadomości" Piotra Kraśkę (który pożegnał się z TVP) zastąpiła Marzena Paczuska,która w latach 2009-2010 była wiceszefową "Wiadomości", a ostatnio związana była z redakcją reportażu w TVP.

Zawieszone są dwie prezenterki "Wiadomości": Beata Tadla i Diana Rudnik, przy czym ta druga prowadzi serwisy w TVP Info. Z poprzedniego składu prowadzących na antenie pojawia się tylko Krzysztof Ziemiec. Prawdopodobnie dołączy do niego Danuta Holecka, oraz Michał Rachoń (dotąd w TV Republika), który odpowiada w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej za programy publicystyczne.

Kanał TVP Info zwolnił Piotra Maślaka, Jarosława Kulczyckiego i Adama Federa. Wcześniej ze stacji odeszła Karolina Lewicka.

TAI kieruje teraz Mariusz Pilis, a TVP Info - Grzegorz Adamczyk. Wiceszefem TAI przestał być Paweł Radziszewski.

Szefem "Panoramy" TVP2 został Piotr Lichota, były dyrektor TVP Szczecin, który zastąpił Jacka Skorusa. Zwolniona została Hanna Lis.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama