Czy wśród ofiar molestowania w Kolonii były Polki?

dodane 08.01.2016 14:46

PAP |

Rzecznik MSZ Niemiec Andreas Fischer powiedział w piątek, że Berlin bardzo poważnie traktuje list szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego w sprawie wydarzeń w Kolonii i stara się o wyjaśnienie sprawy.

Czy wśród ofiar molestowania w Kolonii były Polki?   PAP/EPA/OLIVER BERG Napis na dworcu kolejowym w Kolonii

"List dotarł. Traktujemy ten list bardzo poważnie, podobnie jak kwestię, której dotyczy. Wspólnie z właściwymi instytucjami staramy się wyjaśnić sprawę" - powiedział Fischer. Jak zaznaczył, MSZ nie dysponuje własnymi danymi o ofiarach zajść w Kolonii, lecz zdany jest na kooperację z władzami lokalnymi.

Pytany przez dziennikarzy Fischer powiedział, że nic mu nie wiadomo o podobnych zapytaniach z innych krajów.

Kolonia znajduje się na terenie kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w zachodniej części Niemiec.

W związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii, Waszczykowski wystosował w czwartek list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się obywatelki Polski.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję. Policja przez długi czas nie potrafiła opanować sytuacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | DYPLOMACJA, IMIGRACJA, NIEMCY, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, UCHODŹCY

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 jurek 08.01.2016 20:31
Niezalogowany użytkownik moze ministrowie zainteresowali sie takze ile kobiet w Polsce padlo w noc sylwestrowa ofiarami przemocy seksualnej. Takze od osob posiadajcych bialy kolor skory i mowiacych (lub belkoczacych) po polsku.

wszystkie komentarze >