Za PO służby inwigilowały trzy redakcje

dodane 06.01.2016 17:50

wt /wprost.pl

Krytykujące władzę tygodniki były prześwietlane przez cztery służby.

Za PO służby inwigilowały trzy redakcje   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość Za rządów poprzedniej ekipy służby specjalne inwigilowały redakcje krytykujących władzę tygodników

Informację ujawnił w programie "Rozmowa ściśle jawna" Cezary Gmyz. Inwigilacja miała dotyczyć redakcji tygodników "Wprost", "W Sieci" i "Do Rzeczy". Zdaniem gości programu (którymi byli również Cezary Bielakowski  z "Wprost" oraz Roman Osica z Radia ZET) najprawdopodobniej dziennikarzy podsłuchiwali agenci z kilku różnych służb bezpieczeństwa.

Zdaniem Gmyza służby miały w redakcjach swoich tajnych współpracowników. Służby miały też odsłuch na temat tego, co się działo w poszczególnych redakcjach – podkreślił Gmyz. Jeśli zarzuty się potwierdzą, będzie to oznaczało, że za rządów poprzedniej ekipy w sposób radykalny łamano w Polsce podstawowe wolności i zasady demokracji.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Max 07.01.2016 15:58
Niezalogowany użytkownik To nic nie zmienia. Nagłówek można było ułożyć tak: "Według Wprost.pl, za PO służby inwigilowały trzy redakcje"
albo: "Wprost.pl: Za PO służby inwigilowały 3 redakcje"
Proszę też nie mówić: "(...) trzeba patrzeć co się czyta." Nie od dziś wiadomo, co zostaje w głowie większości czytelników - nagłówek i wstęp do artykułu (który jest w tym wypadku nie lepszy...)
To tak jak z zagmatwaną umową i dopiskami drobnym druczkiem. Potem się mówi - trzeba patrzeć, co się czyta.

Pozdrawiam
Plusów: 2 Maluczki 07.01.2016 11:09
Niezalogowany użytkownik Banda ubecka, która wylęgła PO wielu wyrzuciła, a nawet wykończyła za pisanie prawdy!
Plusów: 1 Maluczki 07.01.2016 11:04
Niezalogowany użytkownik Podpisali sobie umowy na 50 lat!
Plusów: 3 aaa 07.01.2016 09:29
Niezalogowany użytkownik także opłacali z naszych podatków mendy internetowe, broniące ich krętactw za 3 zł od zdania, w sumie do dzisiaj to robią, bo pieniądze na "działalność statutową" partii nadal mają

wszystkie komentarze >