Nowy numer 20/2018 Archiwum

Za PO służby inwigilowały trzy redakcje

Krytykujące władzę tygodniki były prześwietlane przez cztery służby.

Informację ujawnił w programie "Rozmowa ściśle jawna" Cezary Gmyz. Inwigilacja miała dotyczyć redakcji tygodników "Wprost", "W Sieci" i "Do Rzeczy". Zdaniem gości programu (którymi byli również Cezary Bielakowski  z "Wprost" oraz Roman Osica z Radia ZET) najprawdopodobniej dziennikarzy podsłuchiwali agenci z kilku różnych służb bezpieczeństwa.

Zdaniem Gmyza służby miały w redakcjach swoich tajnych współpracowników. Służby miały też odsłuch na temat tego, co się działo w poszczególnych redakcjach – podkreślił Gmyz. Jeśli zarzuty się potwierdzą, będzie to oznaczało, że za rządów poprzedniej ekipy w sposób radykalny łamano w Polsce podstawowe wolności i zasady demokracji.

« 1 »

Zobacz także

 • yanosh
  06.01.2016 23:02
  z podważaniem prawdy o inwigilacji, jak z faktem - czy kobiety w Kolonii, Hamburgu czy Stuttgarcie były lżone i napastowane przez muzułmanów - jest tak jak z wysłannnikami do krewnych bogacza Łazarza w Ewangelii! jak ktoś nie chce przyjąć prawdy, jaka jest - to choćby do niego przyszedł "kto z umarłych i tak nie uwierzy" !!
  doceń 2
 • krut00
  07.01.2016 03:10
  No, jak to Wprost doniosło, to na pewno tak było... Informacje wszak dostali, jak zawsze, drogą służbową. Teraz potrzebują się chłopaki trochę uwierzytelnić stąd ta wylewność.
  doceń 0
 • krut00
  07.01.2016 03:10
  No, jak to Wprost doniosło, to na pewno tak było... Informacje wszak dostali, jak zawsze, drogą służbową. Teraz potrzebują się chłopaki trochę uwierzytelnić, stąd ta wylewność.
  doceń 0
 • aaa
  07.01.2016 09:29
  także opłacali z naszych podatków mendy internetowe, broniące ich krętactw za 3 zł od zdania, w sumie do dzisiaj to robią, bo pieniądze na "działalność statutową" partii nadal mają

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama