• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Konkurs: W Orszaku Trzech Króli

  jad

  dodane 05.01.2016 21:00

  Wybierasz się 6 stycznia na Orszak Trzech Króli? Pokaż, jak to wyglądało z Twojej perspektywy!

  W ponad 400 miastach 6 stycznia tysiące ludzi przejdą w barwnych korowodach, by wspólnie świętować, cieszyć się z narodzenia Jezusa i oddać mu pokłon - wraz z Trzema Królami i tym samym dać świadectwo swojej wiary. Na pewno będzie wśród nich wielu Czytelników serwisu gosc.pl.

  Zapraszamy zatem do dzielenia się wrażeniami z Orszaków. Jak? Bardzo prosto! Wystarczy wziąć ze sobą telefon i zrobić zdjęcie - sobie i/lub swoim bliskim, z którymi wybieracie się na Orszak, a następnie zdjęcie przesłać MMS-em pod numer telefonu:

  664094083

  W treść wiadomości prosimy też wpisać imię i nazwisko autora zdjęcia. Nadesłane fotografie będziemy publikować od jutra wieczora w naszym serwisie - w specjalnej galerii. Zdjęcia przyjmujemy do godziny 24.00 - 6 stycznia. Nadesłanie zdjęcia na konkurs jest równoznaczne ze zgodą na opublikowanie go w serwisie gosc.pl wraz z imieniem i nazwiskiem autora*. W czwartek 7 stycznia w galerii będzie możliwość głosowania. Spośród najwyżej ocenionych zdjęć redakcja wybierze najciekawsze, a ich autorzy otrzymają nagrody. Do rozdania mamy:

  •   3 płyty DVD z filmem "Apartament" - w którym znalazły się niepublikowane dotąd materiały o Janie Pawle II - Więcej o tym filmie pisaliśmy w tekście Zdjęcia, których nikt dotąd nie oglądał "Wszyscy znamy zdjęcia z górskich wędrówek ks. Karola Wojtyły. Ale dopiero teraz światło dzienne ujrzał materiał dokumentujący wakacyjne wyprawy Jana Pawła II w Alpy i Dolomity z lat 1986–2001. A chodzi nie tylko o fotografie, ale także materiał wideo o niezwykłej wartości historycznej, wykonany przez papieskiego kamerdynera w chwilach relaksu, na łonie przyrody, jedynie w gronie najbliższych współpracowników.
   O filmie można także przeczytać w tekście Edwarda Kabiesza: Co ten Angelo tak filmuje? Maciej Czajkowski, autor dokumentu, nie ukrywa, że po pierwszym publicznym pokazie „Apartamentu” zadawano mu takie pytanie. „Jak ktoś ogląda kogoś przez dziurkę od klucza, to podglądany o tym nie wie. A w tym filmie jesteśmy w środku, w tej rodzinie, w apartamencie” – odpowiadał Czajkowski, dodając, że dla niego opowieść o papieżu Janie Pawle II jest opowieścią intymną, a nawet romantyczną.
   Zwiastun filmu można zobaczyć tu: "Apartament" - zwiastun filmu


    
  •   3 płyty z konferencjami Jacka Pulikowskiego "Czy warto się żenić i za mąż wychodzić" (MP3).
   Jacek Pulikowski mąż, ojciec trojga dzieci, wykładowca na Politechnice Poznańskiej. Od ponad trzydziestu lat jest zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologii UAM w Poznaniu oraz liczne kursy dla nauczycieli. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy wielu małżeństwom w kryzysie, ale także przygotowuje młodych do odpowiedzialnego podjęcia powołania małżeńskiego i rodzicielskiego.
   Pytanie, czy warto się żenić/ wychodzić za mąż było stawiane od zawsze, a odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Autor na tej płycie pokazuje, jaką wartością dla człowieka jest małżeństwo. Jak dzięki małżeństwu można osiągnąć pełnię człowieczeństwa. Płytę wydała Inicjatywa Wydawnicza "Jerozolima". "Gość Niedzielny" jest jej patronem medialnym.

    
  • 5 książek o. Ksawerego Knotza - Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety.
     Ojciec Ksawery Knotz OFMCap jest doktorem teologii, duszpasterzem małżeństw i rekolekcjonistą. Posługuje też jako opiekun duchowy stowarzyszenia Komunia Małżeństw. W książce Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety wprowadza czytelników w piękno i tajemnicę sakramentu małżeństwa. Wyjaśnia, kiedy i jak Bóg działa na mocy tego sakramentu. Czy to przypadek, że na świecie są tylko dwie wspólnoty założone bezpośrednio przez Boga: małżeństwo mężczyzny i kobiety w akcie stworzenia oraz Kościół założony przez Jezusa Chrystusa? Odpowiedzi na tego typu pytania można szukać w tej właśnie książce wydanej przez wydawnictwo Święty Paweł. O. Knotz porusza i rozwija w niej takie tematy jak małżeństwo objawiające tajemnicę Kościoła i Kościół objawiający tajemnicę małżeństwa. "Objawienie się Boga człowiekowi jest przede wszystkim opowieścią o miłości Boga do ludzi" - pisze we wstępie o. Ksawery Knotz. "Mężczyzna i kobieta, ich małżeństwo i rodzina stają się symbolem, który wyjaśnia historię zbawienia" - podkreśla. Po książkach afirmujących seks w małżeństwie ta publikacja jest kolejną, która pokazuje, jak życie w małżeństwie może prowadzić człowieka do Boga i jak Bóg tę drogę przygotował.

   

  Ogłoszenie wyników konkursu - w piątek wieczorem. Warto spróbować swojej szansy i pokazać innym tę niezwykłą atmosferę, jaka panuje na Orszaku Trzech Króli.

  *Osoba nadsyłająca zdjęcie potwierdza, że nadesłane zdjęcie nie narusza niczyich praw autorskich, majątkowych i prawa do ochrony wizerunku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół