Ustawa medialna uchwalona

dodane 30.12.2015 19:35

PAP |

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.

Ustawa medialna uchwalona   PAP/Jacek Turczyk Sejm RP

Za uchwaleniem noweli głosowało 232 posłów, 152 było przeciw, a 34 wstrzymało się od głosu.

Sejm zaakceptował poprawki zgłoszone do projektu przez klub PiS. Jedna z nich zobowiązuje ministra skarbu państwa do dostosowania statutów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia do przepisów nowelizacji oraz stwierdza nieważność tych przepisów statutów mediów, które są sprzeczne z nowelizacją.

Izba odrzuciła wszystkie wnioski mniejszości, które w większości dotyczyły wykreślenia z projektu poszczególnych przepisów, lub wydłużenia jej okresu vacatio legis.

Projekt nowelizacji oprócz wygaśnięcia mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia zakłada m.in. zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | MEDIA, PAP, PARTIE, POLSKIE RADIO, PRAWO, SEJM, TVP

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 TerazPISmedia24h 31.12.2015 00:17
Niezalogowany użytkownik To teraz SKOKI nie będą już musiały finansować rządowej telewizji. Teraz MY za nią zapłacimy.
Plusów: 0 jack 30.12.2015 22:46
Niezalogowany użytkownik operator sam powinieneś się wyedukować, bo należysz do tej części społeczeństwa, która widzi tylko białe lub czarne, krzyż lub PO
Plusów: 0 jas 30.12.2015 22:35
Niezalogowany użytkownik http://wpolityce.pl/media/276575-prof-pawlowicz-pani-dobrosz-oracz-pkrasko-plewicka-ptadla-oboje-lisowie-i-reszta-klamczuchow-dostana-skierowanie-na-kursy-medialne-resocjalizacyjne-do-wsksim-w-toruniu
Plusów: 0 zyg 30.12.2015 21:55
Niezalogowany użytkownik @operator
... żebyś się waszmość czasem nie zdziwił jak ta edukacja wyglądać będzie.

wszystkie komentarze >