Koronka na ulicach świata 2015

dodane 26.09.2015 14:00

jdud

Kolejna edycja akcji "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" odbędzie się 28 września 2015 r. o godz. 15.00. W zeszłym roku objęła ona ponad 300 miast w Polsce i kilkadziesiąt na całym świecie. Sprawdź, gdzie w tym roku będziecie się modlić w Twoim mieście!

Koronka na ulicach świata 2015   iskra.info.pl

Pomysł jest prosty: co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, gromadzić się na skrzyżowaniach ulic w różnych częściach świata i prosić o Miłosierdzie Boże dla siebie i świata całego. - Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga o wierność Jego Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga oraz za obrady Synodu Biskupów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy - apeluje opiekun duchowy akcji o. Remigiusz Recław, jezuita z Łodzi.

- Nie wiemy, ile czasu trzeba, by koronka ogarnęła cały świat, ale wiemy, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych - zachęca o. Recław.

Dodaje, że w tym roku do modlitwy włączeni zostali kapitanów samolotów i statków morskich wraz z załogami oraz kierowcy transportu drogowego. - Przez kapelanów lotnisk, żeglugi morskiej i kaplic autostradowych otrzymali tryptyki z obrazem „Jezu, ufam Tobie” i tekstem koronki. Po kilku miesiącach tryptyki rozprzestrzeniły się po całym świecie i wiele osób dzięki nim zaczęło odmawiać koronkę - mówi o. Remigiusz.

Błogosławieństwo i deklarację włączenia się w tę akcję przekazał papież Franciszek.

TUTAJ możesz sprawdzić, gdzie w tym roku będziecie się modlić w Twoim mieście. Jeśli akcja nie objęła go dotąd, skrzyknijcie się ze znajomymi, ustalcie miejsce modlitwy i wyślijcie informację o tym na adres: iskra111@onet.eu lub nr tel. +48 694 292 093.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | BOŻE MIŁOSIERDZIE, KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, MIŁOSIERDZIE BOŻE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 p2p 01.10.2015 19:03
Niezalogowany użytkownik Mały zawód i już nie jestem wierząca? Bardzo słabiutka i powierzchowna była ta wiara. Bóg jest nieskończenie miłosierny - doświadczyłem Jego miłości wielokrotnie w życiu. Tylko nie jest koncertem życzeń i spełnia TYLKO te prośby, które stanowią dla nas korzyść w kontekście życia wiecznego. Pomodlę się, uzyskała Pani wiarę prawdziwą, której nie zniszczą wichry tego świata.
Plusów: 1 Ala 28.09.2015 09:59
Niezalogowany użytkownik jak może mieć "w nosie", skoro według Pani nie istnieje? :)
Plusów: 1 bibliotekarka 28.09.2015 09:20
Niezalogowany użytkownik a ja wiem , że jest, dowiedziałam sie tego po latach ateizmu...Szcześć Boże ;D
Plusów: 1 Aneta 27.09.2015 23:27
Niezalogowany użytkownik Strata czasu.Ten niby "wspaniały i miłosierny" ma w nosie wszystkie koronki i modlitwy.A ludzie są mu potrzebni jedynie do tego aby go kochać i ciągle dziękować.Tylko za co?Byłam wierząca ale już nie jestem...wiem,że jego nie ma.
PS.Małe litery w zaimkach osobowych są celowo użyte.

wszystkie komentarze >