• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Maryjo, ratuj Polskę

  KAI

  dodane 26.08.2015 08:35

  Niech nie zagubi się w neopogaństwie i genderyzmie - mówił abp senior Stanisław Nowak, przewodnicząc nieszporom przed procesją, która przeszła we wtorek ulicami Częstochowy. Tradycyjnie odbywa się ona w wigilię uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, w duchu wdzięczności za obecność Ikony Jasnogórskiej w dziejach miasta i Kościoła.

  Procesję poprzedziły uroczyste nieszpory maryjne, którym w archikatedrze Świętej Rodziny przewodniczył abp senior Stanisław Nowak. W swoim rozważaniu wskazał na obecność Maryi w historii zbawienia.
  Za Ojcami Kościoła abp Nowak przypomniał, że „imię Maryi jest tak piękne, że wciąż chcemy je słyszeć”. – Niezwykłe powołanie Maryi związane jest z Synem. Bóg stał się człowiekiem i to jest największe wydarzenie w dziejach ludzkości – mówił abp Nowak.
  Odnosząc się do słów św. Pawła o „pełni czasów” arcybiskup podkreślił, że „jest to pełnia tęsknot za Jezusem, za Bogiem, za bliskością Boga”. – Syn jest zrodzony z Niewiasty. Maryja jest szczytem ludzkości, która się otwiera na Boga – mówił arcybiskup i dodał, że „przez dzieje i historię idzie Jezus, idzie Bóg, ale idzie też Maryja”.
  „Maryja wskazuje na Syna, Słowo Przedwieczne” – kontynuował abp Nowak.
  Arcybiskup senior podkreślił, że „chrześcijaństwo jest smutne kiedy nie dostrzega Maryi” - Maryja wskazuje na Jezusa Prawodawcę – podkreślił arcybiskup.
  Nawiązując do współczesnych czasów abp Nowak zaznaczył, że „boimy się czasów, w których człowiek chce być stwórcą” i zawołał: „Maryjo ratuj Polskę. Niech nie zagubi się w neopogaństwie i genderyzmie”.
  Następnie procesji z archikatedry Świętej Rodziny do sanktuarium na Jasnej Górze przewodniczył abp Wacław Depo metropolita częstochowski. W procesji uczestniczyło duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, kapituła Bazyliki Archikatedralnej, duża rzesza wiernych, członkowie ruchów i bractw archidiecezji oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.
  Następnie w drodze na Jasną Górę uczestnicy procesji maryjnej rozważali tajemnice światła różańca. – Odrzucamy w naszych czasach mądrość chrześcijańską, nie szanujemy ludzkiego życia, rodziny się rozpadają i owładnęła nami głupota tego świata - wołał podczas rozważań różańcowych ks. prof. Kazimierz Szymonik.
  „W podręcznikach szkolnych we współczesnej edukacji nie ma odniesienia do krzyża i nie docenia się prawdziwego umiłowania Ojczyzny” - zaznaczył ks. Szymonik.
  Procesja maryjna z archikatedry na Jasną Górę ma długą historię. Szczególnie wyjątkowe znaczenie miała Jubileuszowa Procesja Sześciu Wieków z bazyliki katedralnej na Jasną Górę w 1982 r. W okresie komunizmu władze PRL próbowały utrudniać organizowanie tej procesji, włącznie z zakazem niesienia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej. Procesje maryjne były wówczas symbolem wolności.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Maluczki
   26.08.2015 09:54
   Najpierw rzut w objęcia piekielne( Mazowiecki, Wałęsa, Michnik, PO, Tusk, Kulczyk, Krauze i inne piekłu służące grona), a teraz "Maryjo ratuj Polskę".
   Trzeba słuchać Maryi, a nie diabła. Maryja cały czas ratuje Polskę, tylko my ten ratunek odrzucamy, a biskupi i księża przede wszystkim, bo zamiast wykładać ludziom Naukę Chrystusa, brzmią tylko sloganami, widocznie niczego nie rozumiejąc.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół