Nowy numer 18/2024 Archiwum

Poznaj najlepsze polskie schroniska

Opublikowano kolejny ranking schronisk magazynu "NPM". To już czwarta edycja rankingu. Zestawienie jest wyjątkowe, ponieważ miejsc nie zdobywa się za pomocą prostej klikanki internetowej, ale na podstawie wieloaspektowych ocen działania schroniska wystawianych przez "tajnych agentów", którzy odwiedzają każde schronisko anonimowo, dwa razy w roku.

Poznaj najlepsze polskie schroniska   Schronisko w Dolinie Roztoki Arvedui89 / CC 3.0 Miejsce 1. Schronisko w Dolinie Roztoki w Tatrach Wysokich (92,5 pkt.) - Niesamowita Roztoka, w której gospodarzami są Anna i Stefan Krupa od lat jest najlepszym tatrzańskim schroniskiem, a w tym roku potwierdziła, że to najlepsze schronisko w Polsce. Gospodarze z tatrzańskiej polany w rankingu zdobyli aż 92,5 pkt na 100 możliwych i zdecydowanie zostawili w tyle konkurencję. W schronisku cały czas się sporo dzieje. W ciągu kilku lat odnowiono korytarze, odświeżono pokoje, praktycznie od podstaw stworzono wyłożoną jasnym drewnem klimatyczna jadalnię. W jadalni, świetlicy i łazienkach (nowiutkich, bo wyremontowanych w tym roku) jest ogrzewanie podłogowe. Tutejszy bufet i kuchnia są czynne od 6 do 22! A i poza tymi godzinami można liczyć na coś na ząb. Jeśli do tego dodamy bardzo szeroki wybór wyśmienitych dań w naprawdę przystępnych cenach i najtańsze chyba w całych tatrach noclegi (30-50 zł, podłoga 20), otrzymujemy obraz miejsca, w którym dla turysty robi się naprawdę wszystko. Roztoka oferuje też bogatą ofertę ponadstandardową: to szkolenia górskie czy kursy lawinowe a także dostępna dla gości biblioteka górska i spory wybór planszówek. Co ważne dla wierzących wędrowców - w niedziele w sezonie w schronisku jest odprawiana Msza Święta. Największym jednak atutem schroniska jest wspaniała atmosfera i niezwykle uprzejma obsługa.

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera