Hartman usunięty z Komisji etyki

dodane 04.10.2014 18:00

fk

W odpowiedzi na pytanie Gosc.pl Ministerstwo Zdrowia informuje: skład komisji został zmieniony.

Hartman usunięty z Komisji etyki   Marek Piekara /Foto Gość Jan Hartman

Po skandalicznej wypowiedzi prof. Jana Hartmana o legalizacji kazirodztwa, został on usunięty z działającej przy ministrze zdrowia Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia.

Komisja została powołana w maju 2013 r. przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. W jej skład weszli naukowcy, prawnicy oraz filozofowie, w tym Hartman, znany już wówczas ze skrajnie lewicowych poglądów i agresywnej retoryki. Już po miesiącu wywołał skandal wywiadem, jakiego udzielił pismu Medexpress, w którym zaatakował Kodeks Etyki Lekarskiej. Nazwał go „mieszaniną mowy-trawy oraz ekspresji różnych korporacyjnych fobii, urazów i zaklęć, nieudolną próbą połączenia dwóch zasad: dobra pacjenta i dobra korporacji”. W obraźliwym tonie wydrwił normy ogólne, do jakich odwoływali się autorzy kodeksu.

W środowisku lekarskim zawrzało. W ciągu tygodnia pod apelem o odwołanie z komisji etycznej Jana Hartmana podpisało się 18 profesorów i prawie 2 tys. lekarzy. Wówczas jednak min. Arłukowicz odmówił. – Prof. Hartman nie prezentuje stanowiska komisji ds. etyki w ochronie zdrowia. Na swoim blogu i w wypowiedziach dla mediów może wypowiadać dowolne sądy – mówił wówczas rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Tym razem jednak najwyraźniej minister zmienił zdanie.  W odpowiedzi na pytanie zadane przez Gosc.pl, rzecznik prasowy Ministra Zdrowia Krzysztof Bąk poinformował nas, że „skład Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia, działającej przy ministrze zdrowia, został zmieniony. W nowym składzie nie ma profesora Jana Hartmana”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | JAN HARTMAN, MINISTERSTWO ZDROWIA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 zielony01 06.10.2014 18:43
Jak patrzę na Pawłowicz to tez się zastanawiam nad tym:)
Plusów: 0 Ne 05.10.2014 22:02
Niezalogowany użytkownik Hartman nie jest w tym kraju nikomu potrzebny - nawet Palikotowi i Arłukowiczowi.
Nich wyjedzie i błyśnie gdzieś poza tym krajem, który go nie chce.
Plusów: 4 Jan Karkonoski 05.10.2014 21:43
Niezalogowany użytkownik Dobrze że go wykreślono. Nawet tolerancja ma swoje granice. Dziwię się tylko że takie osoby mają tytuł profesora. Czy ten tytuł jeszcze coś znaczy?
Plusów: 0 MacBlacker 05.10.2014 15:57
Owszem eutanazisty W OGÓLE tam być nie powinno.

wszystkie komentarze >