• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Czas z Chrystusem nigdy nie jest stracony!

  Justyna Jarosińska

  dodane 01.07.2014 17:17

  Wczoraj po południu rozpoczęły się kolejne już Sercańskie Dni Młodych. Kazanie do młodych wygłosił o. Adam Szustak, a dziś gościem w Pliszczynie był Adam Woronowicz.

  Ojciec Adam Szustak - dominikanin,  mówił że w obecnych czasach ludzie tworzą między sobą bariery i oceniają się bez choćby próby poznania drugiego człowieka. Porównał życie młodych do egzystencji Adama i Ewy z Księgi Rodzaju gdzie raj został ukazany jako miejsce, w którym nie pojawiają się żadne trudności.

  Adam Woronowicz, z którym spotkanie poprzedziła wczoraj wieczorem projekcja filmu "Popiełuszko", opowiadał młodym o swojej wierze, o tym jak bardzo przeżył rolę księdza Jerzego Popiełuszki. - Cały czas z nim rozmawiałem przygotowując się do roli i w pewnym momencie przestałem do niego mówić "księże Jerzy", a zacząłem mówić po prostu "Jurku". Do dziś jest mi bardzo bliski. Wiem, że cały czas mi i całej mojej rodzinie bardzo pomaga. Znając jego historię z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że historia z Chrystusem zawsze kończy się happy endem 

  Adam Woronowicz mówił do młodych, że być może wielu z nich uważa, że po ludzku przegrali dzisiaj, bo nie siedzią przed komputerem, nie bawią się, ale siedzą i słuchają Słowa Bożego, uczestniczą w Eucharystii, która dla wielu wydaje się nudna - Chcę wam powiedzieć, że ten czas będzie wam zwrócony po stokroć. Ja sam nigdy bym nie przypuszczał oddając moje życie Chrystusowi, że da mi taką wspaniałą rodzinę, pracę z której będę mógł utrzymać moją rodzinę. Jeszcze raz podkreślam, że historia z Chrystusem zawsze kończy się happy endem. 

  Sercańskie Dni Młodych to wyjątkowe spotkanie w niewielkiej podlubelskiej miejscowości Pliszczyn, do której zjeżdżają młodzi niemalże z całej Polski, a nawet z zagranicy. To możliwość poznania wielu młodych, to dobra atmosfera, warsztaty, sport, okazja do rozmowy z kapłanami i siostrami zakonnymi, ludźmi, dla których Jezus Chrystus jest inspiracją każdego dnia w ich pracy i pasjach. Ale Sercańskie Dni Młodych, jak podkreślają uczestnicy, to przede wszystkim osobiste spotkanie z Jezusem. 

  Wśród tegorocznych gości oprócz o. Szustaka i Adama Woronowicza z młodymi spotkają się jeszcze Tadek Firma Solo, Propaganda Dei, bp. Stanisław Szyrokoradiuk, Dariusz Jabłoński, Projekt Wodzirej.

  Więcej o spotkaniu w Pliszczynie w 28 nr GN. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Reklama

  Zachowane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół