Papież spotkał się z Odnową w Duchu Świętym

dodane 01.06.2014 19:30

KAI |

"Wyjdźcie na ulice i głoście Ewangelię" - zachęcił papież członków Odnowy w Duchu Świętym. Franciszek spotkał się z ponad 50 tys. włoskich charyzmatyków na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, którzy zgromadzili się na swoim 37. kongresie krajowym.

Papież spotkał się z Odnową w Duchu Świętym   Roman Koszowski /GN W Polsce największe czuwania Odnowy w Duchu Świętym są organizowane na Jasnej Górze

Wzięli w nim także udział przedstawiciele 55 krajów gdzie ruch ten jest obecny. Ojciec Święty zaprosił wszystkich do Watykanu na jubileusz Odnowy w Duchu Świętym. Będzie on obchodzony w dniu Pięćdziesiątnicy w roku 2017.

Najpierw Franciszek wysłuchał świadectw. Komentując słowa młodego kapłana papież zachęcił księży, by byli blisko Jezusa w modlitwie i adoracji a także blisko ludzi. Młodych przestrzegł, by swej młodości nie zamykali w kasie pancernej, ale ją dawali, żeby inni poznali Jezusa. "Nie chowajcie swojej młodości dla siebie" - zaapelował. Zwracając się do rodzin Ojciec Święty zauważył, że są one Kościołem domowym, gdzie Jezus wzrasta w miłości małżonków i życiu dzieci. Dlatego też nieprzyjaciel tak bardzo atakuje rodzinę, diabeł jej nie lubi! Usiłuje ją zniszczyć, aby nie było w niej miłości. Jednocześnie zaznaczył, że małżonkowie są grzesznikami jak wszyscy ludzie, choć chcą wzrastać w wierze, owocności, w dzieciach, w wierze dzieci. "Niech Pan błogosławi rodzinę, umacnia ją w tym kryzysie, w którym diabeł usiłuje ją zniszczyć!" - zaapelował papież. 

Zwracając się do niepełnosprawnych i chorych Ojciec Święty zaznaczył, że są to bracia i siostry namaszczeni cierpieniem Jezusa. "Dziękuję wam bardzo bracia i siostry, że godzicie się być namaszczonymi cierpieniem. Dziękuję wam bardzo, za nadzieję o której świadczycie, tę nadzieję, która prowadzi nas naprzód, poszukując pocieszenia Jezusa" - powiedział Franciszek. 

Papież zauważył, że zabrakło świadectwa osób starszych. Podkreślił, że są oni mądrością i pamięcią Kościoła. 

Natomiast w swoim przemówieniu papież przypomniał swoje doświadczenia argentyńskie z Odnową w Duchu Świętym, początkową nieufność i to, że następnie dostrzegł, jak wiele dobra czyni ten ruch. W końcu, krótko przed konklawe został jego asystentem. Franciszek przestrzegł przed przesadną organizacją, walkami wewnętrznymi, podziałami pochodzącymi od diabła. Zachęcił do wychodzenia na ulice, by ewangelizować i dotykania zranionego ciała ubogich. Wskazał, że do istotnych zadań Odnowy w Duchu Świętym należy ewangelizacja, ekumenizm duchowy, troska o potrzebujących, a u podstaw tego powinna być adoracja. Ojciec Święty zachęcił: "Bądźcie jak wielka orkiestra. Nikt w odnowie nie może uważać się za większego. Jeśli nie - zaczyna się nieszczęście". Przypomniał, że "szefem" Odnowy jest Jezus Chrystus. Zachęcił by bardziej kochać Kościół, niż własne ugrupowanie. Na zakończenie Franciszek zaprosił wszystkich do Watykanu na jubileusz Odnowy w Duchu Świętym, który będzie on obchodzony w dniu Pięćdziesiątnicy w roku 2017.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ODNOWA CHARYZMATYCZNA, ODNOWA W DUCHA W DUCHU ŚWIĘTYM, ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 aa 02.06.2014 18:59
Niezalogowany użytkownik Asiu nie zrozumiałaś mnie, szanuję wszystkich. Każdy jest inny i inne jest jego powołanie. Ja także aktywnie uczestniczę w życiu Kościoła, ale słyszę opinie innych i stwierdzam, że w dużej mierze mają rację. Chodzi o to , aby nie mieć monopolu na tzw. "władzę" przy obsłudze uroczystości. Nie jesteśmy na pokaz, lecz do pracy i dzielenia się nią z innymi, z tymi spoza naszych grup - w końcu jesteśmy jedną wspólnotą i tę wspólnotę powinniśmy budować, a nie dzielić. Naszym zadaniem jest budowanie takich relacji, aby nikt nie czuł się gorszy, czy niepotrzebny. Tylko głęboka pokora pozwala dostrzec godność i wartość każdego człowieka.
Plusów: 1 vanitas 02.06.2014 16:22
Niezalogowany użytkownik Legioniści Chrystusa Króla też?
Plusów: 0 Scott 02.06.2014 15:58
?? Po pierwsze Odnowa jest Wspólnotą uznaną przez KK[a jak wiadomo wszystkie wspólnoty uznane przez KK są dobre dla ich członków]. A po drugie- kto coś takiego głosi??
Plusów: 6 Szakal 02.06.2014 10:48
Zachęcił by bardziej kochać Kościół, niż własne ugrupowanie. - to tez wazne

wszystkie komentarze >