Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Profanacja w Lourdes

Złodzieje włamali się do tabernakulum i ukradli puszkę z Najświętszym Sakramentem. Do włamania doszło w kościele Sacré-Cœur (Najświętszego Serca Pana Jezusa) w Lourdes.

To w nim znajduje się chrzcielnica, przy której ochrzczona została św. Bernadeta Soubirous – wizjonerka, której objawiła się Maryja. W wieku 14 lat, w 1858 osiemnastokrotnie ujrzała Matkę Bożą, która przedstawiła się jej jako Niepokalane Poczęcie. Było to cztery lata po uroczystym ogłoszeniu przez Piusa IX dogmatu o zachowaniu Matki Chrystusa od grzechu pierworodnego. Maryja poleciła też, by Bernadeta modliła się na różańcu.

W Grocie Massabielskiej, gdzie doszło do objawień, wybiło źródło, które jest miejscem pielgrzymek milionów chorych. Wielu z nich daje świadectwo duchowego i fizycznego uzdrowienia po kąpieli w nim.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • fifi
  02.04.2014 09:13
  czyli gdyby nie dogmat, to by się nie objawiła?
 • Jacek
  02.04.2014 12:22
  Maryja pierwszy raz powiedziała o sobie, że jest Niepokalaną, czyli Niepokalanie Poczętą, w Paryżu-1830, objawiając swój dwustronny obraz zawarty później w tzw. Cudownym Medaliku. Napis na Medaliku "Maryjo bez grzechu poczęta..." to "Maryjo Niepokalana..." Objawienie paryskie było impulsem do ogłoszenia Dogmatu-1954, którego treść była już wcześniej formułowana na postawie Pisma i Tradycji. Nowością w Lourdes-1858 były słowa Maryji - "Jestem Niepokalane Poczęcie". A więc mamy zmianę - "Jestem Niepokalanie Poczęta" na "Jestem Niepokalane Poczęcie"... Pewnie na temat tej zmiany napisano już setki rozpraw...
  doceń 5

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy