Dzieci w homozwiązkach - fakty!

dodane 12.06.2012 10:45

KAI |

Dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe – wskazują badania przeprowadzone przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Texas w Austin. Szczegółowe analizy mają zostać opublikowane w lipcu br. w renomowanym piśmie Social Science Research.

Dzieci w homozwiązkach - fakty!   AUTOR / CC 2.0 Wnioski dot. wychowania przez pary homoseksualne są jednoznaczne w swej wymowie i trudno je bagatelizować.

Autor projektu badawczego, socjolog Mark Regnerus, wyjaśnia, że raport oparty jest na analizie odpowiedzi, jakich udzieliły dorosłe dzieci wychowane przez ich biologicznych rodziców lub przez rodzica homoseksualnego wraz z jego lub jej partnerem. Wnioski są jednoznaczne w swej wymowie i, jak zauważa uczony, trudno je bagatelizować.

12 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę i 24 proc. tych, którymi opiekował się ojciec gej przyznawało, że myślało ostatnio o popełnieniu samobójstwa. Dla porównania w przypadku kompletnych rodzin i samotnego rodzica biologicznego odsetek dzieci rozważających odebranie sobie życia wyniósł 5 proc. 28 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę podawało, że nie ma obecnie pracy. Do braku zatrudnienia przyznawało się 20 proc. dzieci wychowanych przez ojca geja, a tylko 8 proc. z kompletnych rodzin biologicznych i 13 proc. wychowanych przez jednego rodzica.

Aż 23 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę mówiło, że było „dotykane seksualnie” przez ich rodzica lub jej partnerkę. Odsetek ten w przypadku pełnej rodziny biologicznej wyniósł 2 proc., w przypadku ojca geja – 6 proc. natomiast pojedynczego rodzica – 10 proc. Kolejna zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca geja i 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych.

40 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. wychowanych przez ojca geja miało romans w czasie małżeństwa lub wspólnego mieszkania z partnerem. Do tego typu sytuacji przyznało się 13 proc. tych wychowanych w rodzinach tradycyjnych. 19 proc. wychowanych przez matkę lub ojca homoseksualistów przechodzi lub ostatnio przechodziło psychoterapię. Tymczasem o potrzebie konsultacji z psychoterapeutą mówiło 8 proc. wychowanych w rodzinie biologicznej.

20 proc. wychowywanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. przez ojca geja podawało, że nabawiło się infekcji przenoszonych drogą płciową. Odsetek takich przypadków w odniesieniu do dzieci z rodzin tradycyjnych wyniósł 8 proc. 61 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 71 proc. wychowanych przez ojca geja określało siebie jako „całkowicie heteroseksualnych”. Do takiej tożsamości przyznawało się natomiast 90 proc. tych wychowanych w pełnej biologicznej rodzinie.

Najnowszy raport oparty jest na danych zgromadzonych w projekcie New Family Structures Study, gromadzącym odpowiedzi udzielone przez 3 tys. młodych osób dorosłych – w wieku od 18 do 39 lat. 175 z nich miało matkę lesbijkę a 73 ojca geja. Porównując z odpowiedziami tych wychowanych w rodzinach z obojgiem heteroseksualnych rodziców biologicznych, próbowano ustalić komu z nich wiedzie się lepiej w oparciu o 40 różnych wyznaczników, dotyczących wymiarów życia socjalnego, emocjonalnego i relacyjnego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | DZIECKO, HOMOSEKSUALIZM, RODZINA, WYCHOWANIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 48 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 p.wilczynski 17.06.2012 09:02
Niezalogowany użytkownik http://blogdebart.pl/2012/06/12/ach-te-zwodnicze-tytuly-goscia-hihi/

http://www.boxturtlebulletin.com/2012/06/10/45512

zauważają manipulację w powyższych badaniach
Plusów: 1 meinglanz 17.06.2012 01:06
Niezalogowany użytkownik Polecam jednak przeczytać ten artykuł, a w szczególności dokładny opis próby badawczej. Raport w ogóle nie dotyczył dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne. Kategorie "ojciec gej" i "matka lesbijka" zdefiniowano tak że dotyczą wszystkich osób które miały stosunek z osobą tej samej płci, ale nie ma tam osób które są w trwałym homoseksualnym związku. Z tego powodu to nie jest porównanie dzieci par gejowskich z dziećmi wychowywanymi przez pary heteroseksualne, tylko dzieci z rozbitych rodzin z dziećmi wychowywanymi przez trwałe małżeństwa. Konkluzje autora dotyczące wychowywania dzieci przez homoseksualistów są zatem całkowicie bezpodstawne.
Plusów: 2 homicus 15.06.2012 18:55
Niezalogowany użytkownik No ja jestem gejem, a mnie dzieci siostry i kuzynki bardzo lubią. Nieraz byłem proszony żeby się nimi zajmować i jakoś instynkt tych "biednych", pod opieką geja dzieci zostawionych, nie zadziałał.
Plusów: 0 rob 15.06.2012 06:48
Niezalogowany użytkownik No i jak to nagłośnicie? Podejmując odpowiedzialność za kraj? To wy macie środki, któe uzyskujecie z kupowanych przeze mnie gazet i oczywiście z reklam

wszystkie komentarze >