Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Zwycięstwo! Bojkot Pepsi zadziałał!

Bojkot konsumencki produktów firmy PepsiCo przyniósł efekty: potentat na rynku napojów rezygnuje z badań, prowadzonych przy pomocy linii komórkowych, wywodzących się z ludzkich embrionów.

- Możemy zapewnić, ze PepsiCo nie prowadzi ani nie opłaca badań - włącznie z badaniami prowadzonymi przez firmy trzecie - w których używane byłby ludzkie tkanki czy linie komórkowe pochodzące od embrionów czy płodów – stwierdził wysoki przedstawiciel firmy Paul Boykas.

Jego wypowiedź pochodzi z datowanego na 26 kwietnia listu do Debi Vinnedge, liderki broniącej życia organizacji Children of God for Life (Dzieci Boga w Obronie Życia). To ona zorganizowała bojkot konsumencki produktów PepsiCo., ponieważ do badań nad słodzikami wykorzystywanymi w jej produktach zewnętrzna firma Senomyx używała komórek z ludzkiej linii embrionalnej.

W odpowiedzi na list przedstawiciela PepsiCo Debi Vinnedge stwierdziła, że jest pod wrażeniem decyzji tej firmy i że zachęca uczestników bojkotu do kupowania jej produktów.

Bojkot prowadzony był od maja 2011 r. Brało w nim udział 35 organizacji pro-life. Akcja będzie kontynuowana w tym sensie, że obrońcy życia nadal będą naciskać na Senomyx, aby firma ta zaprzestała badań z wykorzystaniem embrionalnej linii komórkowej. PepsiCo nie jest bowiem jedynym jej klientem. I tak np. producent zup Campbell już wcześniej zerwał stosunki biznesowe z Senomyxem.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • kinokijuf
  01.05.2012 10:45
  Trzeba to uczcić butelką Pepsi.
 • e.
  01.05.2012 11:42
  Nareszcie się jej napijemy :)
  doceń 3
 • Daniel z Gliwic
  01.05.2012 23:07
  Od roku nie kupowałem PEPSI i znajomym też mówiłem, żeby jej nie kupowali.

  Bardzo się cieszę z tej decyzji!
  doceń 1
 • Aak
  13.05.2012 01:31
  Pozytywna wiadomość. Jednak złudni są Ci, którzy znów ślepo będą kupować produkty Pepsico.
  doceń 0

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy