Ludzkie drogi krzyżują się z ostatnią drogą Jezusa. Szedł wąskimi uliczkami Jerozolimy. Mijał ludzi. Obojętnych widzów lub agresywnych wrogów. Były też wyjątkowe spotkania. Maryja, Szymon z Cyreny, Weronika, płaczące niewiasty, Dobry Łotr, Jan i Maria Magdalena. Ludzie spod krzyża. „Gość Niedzielny” w tegorocznym cyklu wielkopostnym proponuje spojrzenie na dramat krzyża ich oczami. Ja też jestem jednym z nich. W którym miejscu odnajdę siebie? Jaka jest moja historia?

W tym miejscu każdy może dołączyć do „ludzi spod krzyża” i opowiedzieć własną historię spotkania z Jezusem. Swoje świadectwa przyślijcie do redakcji e-mailem: swiadectwo@gosc.pl – w temacie wiadomości proszę wpisać: ŚWIADECTWO.

« 1 »
« 1 »

Najnowszy numer

GN 29/2024

21 lipca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Czy potrzeba nowego Blachnickiego?

Przyznam, wzruszył mnie czytelnik, pan Władysław z Warszawy, który po moim ostatnim felietonie wstępnym jął mnie pocieszać: „50 lat temu opowiadano, że bogaci Amerykanie, czasem tzw. nuworysze, działają według schematu. Udają się do psychoanalityka, ten po ich zbadaniu przygotowuje listę książek, które powinny znajdować się w ich domowych bibliotekach. Następnie udają się do firmy, która według owej listy przygotowuje ściankę (drzwiczki) do baru, może grzbiety namalować czy wyrzeźbić i pewnie musi dostać zezwolenie od wydawców ze względu na prawa autorskie… Jak widać, proceder nie jest nowy”.

Więcej w Artykuł