Ks. prałat Piotr Tarnawski, dotychczas radca nuncjatury apostolskiej w Federacji Rosyjskiej, został przeniesiony do sekcji spraw ogólnych Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, zaś ks. Krzysztof Seroka z nuncjatury apostolskiej w Ugandzie do nuncjatury apostolskiej na Białorusi – poinformowano w Watykanie.
Ks. Piotr Tarnawski urodził się w 1972 r. w Rzeszowie. Dzieciństwo i młodość spędził w Sędziszowie Małopolskim. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 21 maja 1998 r. z rąk ks. biskupa Kazimierza Górnego, przez rok był wikariuszem w parafii katedralnej w Rzeszowie, a następnie studiował teologię i prawo kanoniczne na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie oraz dyplomację na Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Ukończył również kurs postulatorów prowadzony przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych. Był postulatorem rzymskiego etapu procesu beatyfikacyjnego ks. Władysława Findysza, proboszcza parafii w Nowym Żmigrodzie, beatyfikowanego w 2005 r. Po studiach i pracy w Rzymie ks. Tarnawski pracował w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej w Rwandzie (2007-2010), Algierii i Tunezji (2010-2012), Ukrainie (2012-2016) i Irlandii (2016-2019). Od 1 lipca 2019 r. był radcą Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie dla Federacji Rosyjskiej i Uzbekistanu.
Do Sekcji do Spraw Ogólnych należy przede wszystkim załatwianie spraw należących do codziennej posługi Ojca Świętego; zajmowanie się sprawami wykraczającymi poza zwyczajną właściwość instytucji kurialnych i innych instytucji Stolicy Apostolskiej; promowanie koordynacji pomiędzy dykasteriami, instytucjami i urzędami, przy poszanowaniu autonomii każdej z nich. W jej gestii leży także wszystko to, co odnosi się do przedstawicielstw dyplomatycznych państw przy Stolicy Świętej.
Należy do niej także: redagowanie i przesyłanie konstytucji apostolskich, dekretów, listów apostolskich, listów i innych dokumentów przekazanych jej przez Biskupa Rzymskiego; troska o wydawanie akt i publicznych dokumentów Stolicy Świętej w organie urzędowym Acta Apostolicae Sedis; udzielanie Dykasterii do spraw Komunikacji instrukcji na temat oficjalnych wiadomości dotyczących aktywności Biskupa Rzymskiego jak i działalności Stolicy Świętej; przechowywanie ołowianej pieczęci oraz pierścienia Rybaka.
Do tej Sekcji należy także: troska o cykliczne spotkania przełożonych instytucji kurialnych i realizację odpowiednich postanowień; zajmowanie się wszystkimi dokumentami odnoszącymi się do nominacji dokonywanych lub zatwierdzanych przez papieża w odniesieniu do prefekta lub osoby z nim zrównanej, członków, sekretarza, podsekretarza lub podsekretarzy oraz konsultorów instytucji kurialnych i urzędów, instytucji związanych ze Stolicą Apostolską lub z nią współpracujących oraz personelu dyplomatycznego; przygotowywanie dokumentów odnoszących się do odznaczeń papieskich; gromadzenie, porządkowanie i publikowanie statystyk dotyczących życia Kościoła na całym świecie.
Ks. Krzysztof Seroka pochodzi z diecezji ełckiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2010 r. W latach 2010-2013 pracował w parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku. Następnie w latach 2013-2016 studiował na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża na wydziale komunikacji społeczno-instytucjonalnej. Na ostatnim roku studiów licencjackich wyjechał na jeden semestr do USA w ramach współpracy Uniwersytetu św. Krzyża z University of Columbia-Missouri. Pomagał również w parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w której prawie codziennie sprawował Mszę św. W pozostałe dni angażował się w działania duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ojców dominikanów na campusie uniwersytetu. Podjął z kolei studia prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim oraz przygotowującej watykańskich dyplomatów Papieskiej Akademii Kościelnej. W Ugandzie był sekretarzem nuncjatury apostolskiej.