„Nigdy nie powinniśmy wegetować, lecz żyć!”. Czy to nie podsumowanie życia tego Włocha, „ciemnego typa”, który swą modlitwą i służbą najuboższym zawstydzał otoczenie?
Urodził się 6 kwietnia 1901 roku w Turynie. Wychowywał się w zamożnym domu razem z młodszą o półtora roku siostrą Lucianą (jeszcze za życia brata wyszła za mąż za polskiego dyplomatę Jana Gawrońskiego). Jego ojciec, Alfredo Frassati, był założycielem i właścicielem dziennika „La Stampa”, senatorem, przez pewien czas także ambasadorem Włoch w Niemczech, a matka, Adelaide Ametis Frassati, malarką. Pier Giorgio od dzieciństwa zadziwiał najbliższych swą pobożnością i wrażliwością na potrzeby najbardziej potrzebujących, chorych i ubogich. Rozdawał im właściwie wszystko, co posiadał. Roznosił sterty paczek żywnościowych, często chodził pieszo, choć jako syn polityka mógł być wożony przez szofera.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.