Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Duch Pana nad Wrocławiem

Duch Święty działa, nie zatrzymasz tego – skomentował znajomy franciszkanin. Czy można lepiej opisać to, co działo się we Wrocławiu?

Byłem, widziałem. Spędziłem dwa dni we Wrocławskim Centrum Kongresowym (w kompleksie Hali Stulecia). Razem z tysiącem osób nasłuchiwałem tego, co Duch Święty mówi dziś do Kościoła, który modli się nad Odrą i Wisłą.

Ulf Ekman, Andrzej Sionek, bp Andrzej Siemieniewski, ks. prof. Mariusz Rosik to najważniejsi goście konferencji „Duch Pana Boga nade mną”, która została przygotowana przez kilka niezwykle dynamicznych wrocławskich wspólnot. Hasło konferencji idealnie wpisało się w tematykę roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Gościem specjalnym spotkania był Ulf Ekman. ​Gdy w zsekularyzowanej Szwecji głosił z mocą Ewangelię, dwukrotnie podłożono mu bombę. Przez 31 lat prowadził dynamiczny mega-Kościół, który dał początek wspólnotom skupiających ponad 250 tysięcy wiernych w Skandynawii i na Wschodzie. To, co uczynił 9 marca 2014, zaszokowało chrześcijański świat. Wielu do dziś zadaje sobie pytanie, dlaczego Ekman stał się katolikiem. Szwed odpowiedział na nie niezwykle precyzyjnie w swych konferencjach.

Duch Pana nad Wrocławiem   Marcin Jakimowicz

Andrzej Sionek, współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego, człowiek, który całe swe życie związał z ewangelizacją, z pasją opowiadał o samotności proroka i przyjmowaniu namaszczenia Ducha Świętego, które zawsze prowadzi do służby („Gdy kiedyś w Lanckoronie paliłem w piecu, przez radiowęzeł usłyszałem rozmowę studentów, którzy siedzieli na górze: «Słuchajcie, czy ten facet, który pali w piecu, będzie nam głosił konferencje?»”). „Jezus przyszedł po to, by służyć” – to kwintesencja przesłania założyciela stowarzyszenia En Christo.

Zobaczyć tłum słuchający w absolutnym skupieniu o powołaniu do przeobrażania świata, służbie, jedności, wierności Kościołowi i odczytywaniu szeptów Ducha Świętego? Bezcenne.

Duch Pana nad Wrocławiem   Marcin Jakimowicz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza