Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zabić

Chcą mieć prawo do zabijania. Noszą czarne sukienki, a pod nimi brzuch, macicę i miejsce do przeżywania orgazmów i rodzenia dzieci.

Wracam od św. Tereski z Lisieux, która pisała o potrzebie codziennych wyrzeczeń, poświęcenia, ćwiczenia się w pokorze, codziennego oddawania życia innym, a tu w kraju protesty kobiet w czerni, które chcą mieć prawo do zabijania. Noszą czarne sukienki, a pod nimi brzuch, macicę i miejsce do przeżywania orgazmów i rodzenia dzieci.

Eleganckie, ładne, często z pierwszych stron gazet, propagują modę na zabijanie dzieci. Liczy się przyjemność, uniesienie, a konsekwencji tego lepiej nie nosić pod sukienką, a potem owijać w pieluszki - łatwiej zabić. Na dodatek prawo do mordowania panie chcą mieć zapisane w papierach, ustawach itp.

A Ty, piękna pani, która się domagasz, żeby mieć przyzwolenie na zabicie swojego dziecka, czemu nie kładziesz dziś głowy pod nóż, topór, nie pozwolisz się rozerwać kleszczom? Chcesz taki los ofiarować tylko swojemu maleństwu, które siedzi cicho w dole Twojego brzucha, albo dopiero tam się kiedyś znajdzie, i będzie słuchać tego, co teraz mówisz przeciwko niemu?

Piękne panie zwykle mają piękne dzieci. Ale po co mają dzielić się z kimś innym własnym pięknem - czy tak myślicie?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Barbara Gruszka-Zych

od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Wydała ponad dwadzieścia tomików wierszy. Ostatnio „Nie chciałam ci tego mówić” (2019). Jej zbiorek „Szara jak wróbel” (2012), wybitny krytyk Tomasz Burek umieścił wśród dziesięciu najważniejszych książek, które ukazały się w Polsce po 1989. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle”, „Zapisz jako…”, oraz książki wspomnieniowe: „Mój poeta” o Czesławie Miłoszu, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” a także wywiad-rzekę „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Laureatka wielu prestiżowych nagród za wywiady i reportaże, m.innymi nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w dziedzinie kultury im. M. Łukasiewicza (2012) za rozmowę z Wojciechem Kilarem.

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych