Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Spoko
    28.02.2018 10:58
    ???
    doceń 4
  • kkkk
    01.03.2018 05:14
    Proszę Szanownego Autora. Zupełnie nie o to chodzi w błogosławieństwach. Proszę poczytać trochę na temat sakramentologii katolickiej. Problem Pana i grup charyzmatyczno-pentekostalnych polega na tym, że propagujecie zielonoświątkową ideę sakramentalności zastępczej, tworząc wiele własnych rytów, których chcecie nadać moc sprawczą (np. modlitwa wstawiennicza, wieczory uwielbienia i wiele innych).
    doceń 9
  • tomaszz
    01.03.2018 08:30
    Dziś to mi pomogło. Właśnie tego mi było ptrzeba. Wypowiedzenia na głos słów, które mnie podniosą, wyrzeczenia się tego co mnie ciągnie w dół i oddania się Jezusowi i Maryi. Oni mnie pragną otoczyć miłością, a ja tego nie rozumiałem od wczoraj. Choć wiele razy wcześniej o tym słyszałem, przyszedł moment zwątpienia. Ten wpis zmotywował mnie by stanąć i powiedzieć "wyrzekam się zła, szatana i jego podstępnych knowań, idę za Jezusem mimo że jestem grzesznikiem"
    doceń 2
  • bubu
    01.03.2018 09:32
    Akurat jeśli chodzi o penitentów, to tam w Sakramencie Pokuty właśnie słowa sakramentalne w ustach kapłana mają moc.
    doceń 2
  • gut
    04.03.2018 14:50
    Sympatyczne! :)
    doceń 0
  • wierny_prawdzie
    05.12.2018 12:20
    Święty Tomasz z Akwinu pisał: „Jeśli nie masz wiary, wypowiadaj słowa, a serce pójdzie za nimi”. To ważna psychologiczna prawda. Dotyczy zresztą każdej wiary. Ludzie, którzy od dziecka wdrożeni są do praktykowania jakiejś religii, postrzegają ją jako naturalną i oczywistą. Nie potrafią sobie nawet wyobrazić, by jakaś inna religia zajęła jej miejsce. Słyszą więc nawoływania mułły by kochać Allaha, ale mówią do siebie: "Prawdziwym bogiem jest Quetzalcoatl" albo "Tylko Jezus jest Panem" itd.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także