Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Gość
    18.08.2017 19:40
    separatyzm kataloński nie wziął się z powodu zmiany w rządzie, tak samo jak baskijski,
    doceń 4
  • Gość
    19.08.2017 08:38
    Póki się wpuszcza imigrantów do Europy, dopóty każda inna metoda walki z terroryzmem jest bezsensowna. Gdyby wszystko odbywało się zgodnie z prawem, tj. Syryjczyk udaje się do konsulatu na przykład niemieckiego czy francuskiego w swoim kraju by złożyć wniosek o status uchodźcy, jest weryfikowany w Syrii, i ewentualnie później otrzymuje decyzję pozytywną o zamieszkaniu w Europie, to miałoby to sens. Tylko ten proces musiałby być oczywiście szczegółowy,powolny. Później wzorem USA powinno się w Europie powołać policję imigracyjną, i ludzi którzy nielegalnie przebywają w Europie deportować,zamykać w więzieniach. Pobyt w Europie uzależnić od pracy, jeżeli w przeciągu roku imigrant nie podejmuje pracy, deportacja. A co robić z pontonami pełnymi imigrantów?, traktować je jak więźnia który ucieka z więzienia. Oczywiście naturalne powinno być wojsko na granicach z czołgami, aby chronić granic. Jeżeli tego nie zrobimy jako Europa, to nie łudźmy się, znicze są kwestią czasu.
    • Gość
      19.08.2017 10:49
      Niby słusznie choć zbyt wiele uogólnień. Np. wzorem USA powołać w Europie - Europa nie jest jednym państwem. Zdanie o pontonach przypomniało twórczość pzprowca Wolniewicza by pontony zatapiać.
      • Gość
        19.08.2017 14:00
        Nie chodziło mi oczywiście by pontony zatapiać, bo bylibyśmy jak ISIS, myślałem o łapaniu i przewożeniu z powrotem do kraju pochodzenia(jak z więźniami). Warto pomyśleć o podpisaniu umów z krajami z których imigranci przypływają, by już przy plaży danego kraju zawracać pontony. Póki co Europa podjeżdża coraz bliżej swoimi statkami by tym ludziom i mafii ułatwić pracę. Co Europa realnie uczyniła by walczyć z napływem nielegalnych imigrantów?. Nic!, a minęło już kilkanaście lat. Znaczy UE nie chce nic robić, bo lewica europejska która rządzi w UE uważa że to dobrze że imigranci tu płyną, i nie można ich utożsamiać z terrorystami. I tak do kolejnych zniczy, i kolejnych,kolejnych, aż w końcu jeden znicz będzie ku mojej pamięci postawiony.
        doceń 2
        0
    • Gość
      19.08.2017 11:07
      W USA wszystko odbywa się tak jak to odpisałeś, aby wjechać do kraju trzeba przejść bardzo rygorystyczne procedury a na granicy z Meksykiem jest duży płot. Mimo to (i mimo policji imigracyjnej) żyją tam miliony nielegalnych imigrantów i są miejsca, gdzie nie można dogadać się po angielsku. Żyjmy złudzeniami dalej... bogate kraje przyciągały i będą przyciągać imigrantów.
      • Gość
        19.08.2017 13:53
        To że dana metoda walki nie przynosi 100% efektu nie znaczy że powinno się zrezygnować z tych metod. To tak jak z wychowaniem dzieci, wychowujemy choć nie zawsze to daje pozytywny rezultat. Kto wie ilu Meksykanów mieszkałoby w USA gdyby nie polityka imigracyjna Stanów. Oczywiście bogate kraje przyciągały i będą przyciągać imigrantów, ale wiesz ile procedur musi przejść Ukrainiec by uzyskać prawo do pobytu i pracy w Polsce?, a jakie za tym stoją koszty?. On jest gorszy od muzułmanina bo ma jaśniejszy kolor skóry i chce pracować?. Według UE tak.
        doceń 2
        0
      • Gość
        19.08.2017 16:12
        Gość @13:54 - nie siej demagogii! Muzulmanin przechodzi dokładnie takie same procedury jak Ukrainiec, chyba, że ma status uchodźcy (a tylko niewielu faktycznie ma taki status) w odróżnieniu od imigrantów zarobkowych z Ukrainy.
        doceń 0
        0
  • Gość
    19.08.2017 10:48
    A czy to nie za rządów tego złego Zapatero Hiszpania pożegnała się w końcu z katolickim ekstremizmem baskijskim terroryzującym Hiszpanów przez długie lata?
    doceń 1
  • Gość
    19.08.2017 10:54
    Autor lubi tworzyć alternatywną historię. Problemy gospodarcze Hiszpanii wzięły się z nieodpowiedzialnego podgrzewania gospodarki przez prawicowe rządy na przełomie wieków. Rozbuchano wtedy bezsensowne inwestycje infrastrukturalne (z niektórych lotnisk nigdy nie wystartował żadnen samolot) i mieszkaniowe (nigdy niezamieszkałe osiedla straszą w calej Hiszpanii). Gdy przyszedł kryzys finansowy nic dziwnego, że bańka pękła z hukiem i gospodarka pogrążyła się w kryzysie.
    doceń 5
  • Gość
    19.08.2017 12:14
    W kraju, do którego z Afryki można dopłynąć pontonem w 2-3 godziny, mówienie o "rozsądnej polityce imigracyjnej" jako remedium na terroryzm jest jakimś nieporozumieniem. Ale polski elektorat prawicowy chetnie kupuje takie bajki.
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także