Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Gość
    14.07.2017 07:53
    Drodzy, platny art na gosc.pl??!! To chyba jakies nieporozumienie. Albo swiadectwo wiary albo kupczenie? Wierze ze Duch sw uzdrowi Was z checi zysku ponad wszystko. Modle sie za Was
    • Gość
      15.07.2017 13:00
      A skąd to zdziwienie? Dziennikarz, który to napisał, też musi z czegoś żyć, serwery też się same nie zapłacą. Trzeba być bardzo oderwanym od rzeczywistości, by takie rzeczy wypisywać...
      doceń 2
    • Gość
      02.09.2017 17:24
      Oczywiście ludzie Kościoła żywią się i poją samą modlitwą oraz pobożnymi rozważaniami, mieszkają pod chmurką i myślą tylko o niebie. Nic im więc nie potrzeba.
      doceń 2
  • Gość
    15.07.2017 13:12
    Model biznesowy oparty na Donaldzie Trumpie, którym zachwyca się redaktor naczelny GN.
    doceń 0
  • Gość
    16.07.2017 00:08
    Czy Gość mógłby zamieścić na stronie list papieża Benedykta, napisany z okazji pogrzebu kardynała Meissnera - piękny list z bardzo pięknymi słowami o Eucharystii. Proszę.
    doceń 5
  • Gość
    02.09.2017 17:18
    @Gość, piękny list papieża Benedykta??? Raczej niesłychanie dramatyczny, bo jest w nim mowa o tym, że Kościół tonie. Dlatego media "katolickie" nie chcą go w całości przytoczyć. Zacytujmy:

    >Wiemy, że jemu gorliwemu pasterzowi i duszpasterzowi trudno było opuszczać swoją posługę, i to właśnie w czasach, gdy Kościół szczególnie pilnie potrzebuje przekonujących pasterzy, którzy sprzeciwiają się dyktaturze ducha czasów i postanawiają w pełni żyć i myśleć w oparciu o wiarę.<

    --- czytaj zupełnie brak takich pasterzy, jakże gorzka to prawda.

    > ... Pan nie opuszcza swojego Kościoła, nawet jeśli czasami łódź jest już tak pełna, że niemal się wywraca.
    Odniesienie do obecnej sytuacji Kościoła pod kierownictwem Franciszka i tego straszliwego zamiszania, którego dzisiaj doświadczmy, kiedy właśnie brak pasterzy i przewodników.

    Dodajmy, że kard. Meisner umarł niedługo potem, gdy dowiedział się, że kard. Mueller ma być w trybie natychmiastowym zwolniony ze stanowiska prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
    doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także