Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Do Damaszku
    17.05.2017 15:21
    Droga Pani! Do Damaszku to było bardzo udana interpertacja Strindberga z wyjątkowo autentycznym i wiarygodnym wątkiem osobistego nawrócenia. Od krytyka sztuki (a zwłaszcza poety) wymagam osobistego kontaktu ze sztuką na temat której się wypowiada oraz szerokiej pogłębionej analizy.
    • Gość
      17.05.2017 16:03
      "Dla przykładu - przedstawienie "Do Damaszku" w reż. Klaty, część publiczności próbowała przerwać."
      Od krytyka krytyka wymagam minimalnej choćby umiejętności czytania ze zrozumieniem... Bo ja tu nie wiedzę żadnego nawiązania do treści owej sztuki.
      doceń 3
  • Gość
    17.05.2017 16:01
    Nie ma to jak samemu sobie wywieszać kir i samemu po sobie żałobę ogłaszać....
    Może kiedy innych chętnych nie ma na pogrzeb, to trup musi się sam pogrzebać i jeszcze sobie stypę urządzić?
    doceń 2
  • Gość
    17.05.2017 16:40
    A gdzie deklaruje? Tak ogólnie? Nie. W RMF konkretnie. Proszę podać źródło!
    doceń 1
  • Gość
    18.05.2017 11:13
    Szanowna Pani Redaktor! Niezwykle Panią szanuję, ale mam mocne obawy, że niestety nie widziała Pani spektakli w Starym za czasów Klaty, a opiera się Pani wyłącznie na przekazach medialnych. Właściwie - ze smutkiem przyznam - mam tego pewność. "Wróg ludu" czy "Trylogia" to rzeczy naprawdę wybitne, takie jakich się na deskach Starego można domagać. Sam pana Klaty i jego megalomanii nie lubię. Ale nie lubię też, jak tak zacni dziennikarze jak Pani powtarzają banalne puste formułki o "szarganiu świętości" w Starym. Pani Redaktor - warto odwiedzić ten teatr i zobaczyć chociażby "Wroga ludu". Z ogromnym szacunkiem - pozdrawiam!
    doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Barbara Gruszka-Zych

od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Wydała ponad dwadzieścia tomików wierszy. Ostatnio „Nie chciałam ci tego mówić” (2019). Jej zbiorek „Szara jak wróbel” (2012), wybitny krytyk Tomasz Burek umieścił wśród dziesięciu najważniejszych książek, które ukazały się w Polsce po 1989. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle”, „Zapisz jako…”, oraz książki wspomnieniowe: „Mój poeta” o Czesławie Miłoszu, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” a także wywiad-rzekę „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Laureatka wielu prestiżowych nagród za wywiady i reportaże, m.innymi nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w dziedzinie kultury im. M. Łukasiewicza (2012) za rozmowę z Wojciechem Kilarem.

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych

 

Zobacz także