Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Gość
    13.04.2017 15:50
    Czyli to dobrze, że się zabijamy nawzajem? Czy to portal chrześcijański czy prawicowo-konserwatywny?
    • Gość
      13.04.2017 21:27
      nikt nie popiera tu zabijania. Gdzie to wyczytałeś?
      • Gość
        14.04.2017 09:34
        "Donald Trump nie opowiadał bajek... tylko rzucił rakiety" - rozumiem, że to takie zabawkowe rakiety, które nie zabijają?
        doceń 4
        0
    • Gość
      13.04.2017 23:46
      Niedobrze, ale nie ma wyjścia.
      doceń 3
    • Gość
      14.04.2017 08:59
      Polecam naukę czytania ze zrozumieniem.
      • Gość
        14.04.2017 15:14
        Czego nie zrozumiałem? Że pod rządami konserwatystów USA zawsze rozpoczynają jakieś wojny? Jeśli głos katolicki mówi o tym jak to cudownie, że amerykanie prężą swoje muskuły i zrzucają swoje rakiety to nic dziwnego, że mamy kryzys wiary. Dlatego pytam czy to portal katolicki dot wiary czy portal prawicowo-konserwatywny? Bo wbrew pozorom to dwa różne światy
        doceń 6
        0
  • Gość
    14.04.2017 10:28
    Zastanawia mnie, jak można jednocześnie wyznawać religię, która nawołuje do empatii, pokoju, miłości do drugiego człowieka, a z drugiej ekscytować się brutalną siłą i egoistycznymi przywódcami.
    • tradycja
      15.04.2017 19:00
      Religia chrześcijańska nie zakazuje walki z wrogami i obrony przed agresorami. Gdyby chrześcijanie tylko biernie czekali widząc, że zagraża im niebezpieczeństwo zaatakowania przez wroga, albo nie szli z pomocą napadniętym narodom, to byliby współodpowiedzialni za śmierć niewinnych. A być może nawet już dawno Europa byłaby muzułmańska. Katechizm Kościoła Katolickiego uznaje prawo do wojny sprawiedliwej.
      • JAWA25
        15.04.2017 22:06
        państw nie obowiązuje Katechizm tylko Karta ONZ (art. 51 : Nic w niniejszej Karcie nie narusza niezbywalnego prawa do samoobrony indywidualnej lub zbiorowej w przypadku napaści zbrojnej na któregokolwiek członka Organizacji Narodów Zjednoczonych itd)
        doceń 3
        0
  • Gość
    16.04.2017 10:20
    Religia pokoju i milosci nie oznacza, ze chrzescijanie maja co do jednego zostac meczennikami i dac sie taorturowac i mordowac w imie zachowania pozorow pokoju na swiecie. Kiedy trzeba bylo Chrystus wzial bicz i przepedzil przekupniow ze swiatyni. Zlo trzeba zwalczac, a zlem jest rezim mordujacy swoich obywateli, trujacy dzieci bronia chemiczna czy bombardujacy szpitale. Jezeli nie stawi sie mu oporu, wtedy tylko urosnie w sile. Zreszta w przypowiesci o nadstawianiu drugiego policzka nie chodzi o zakaz obrony zycia czy zdrowia. Polecam odpowiedni numer W Drodze. Pozdrawiam
    • Gość
      18.04.2017 11:28
      Jakoś katolicy w Polsce nad wyraz często mają ochotę "brać bicz" i walić na prawo i lewo wszystkich, którzy mają inne zdanie a nie kwapią się aby używać go do "przepędzenia przekupniów z własnej swiatyni" (Kościoła).
      doceń 1
  • Gość
    18.04.2017 09:12
    Chyba mylisz pojęcia. Męczennik nie oznacza mięczak. Wręcz przeciwnie. Np ks. Popiełuszko został męczennikiem bo mocno się stawiał, nie odpuszczał tylko trwał przy swoim. Do bycia silnym nie potrzeba rakiet!
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także