Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • ws
    01.11.2015 09:29
    Niemcy nas kochają ale tylko na pokaz, nadal jesteśmy solą w oku dla zachodnich i wschodnich potęg, dlatego grupa wyszochradzka i gaz łupkowy oraz z gaz z kazachstanu
    doceń 6
  • Król Dawid
    01.11.2015 16:40
    Polacy są zbyt dumni by przyłączyć się do takich inicjatyw i na tym traci nasz wizerunek. My nie chcemy i nie umiemy współpracować i myślimy, że każdy chce nas wyrolować. Jesteśmy rozkapryszonym dzieckiem Europy. Może by tak kupić w prezencie lalkę porcelanową dla elit?
    • operator
      01.11.2015 21:59
      Nie chcę Cię urazić ale rozumujesz właśnie jak dziecko. Proponuję pogłębienie wiedzy na tematy geopolityczne, wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Poświęcenie 1,5 godziny spowoduje że nigdy już nie napiszesz takich infantylnych opinii. To bardzo wartościowy materiał https://www.youtube.com/watch?v=2xHtWyMjUiM
      • Król Dawid
        01.11.2015 23:00
        Twoja polityka to jedna wielka lipa. Polska musi być państwem Christianitas, a nie bezbożnego komunizmu i rozumować w kategoriach interesu narodowego itp. Twoje posługiwanie się kategoriami geopolitycznymi wskazuje na bałwochwalstwo polityczne. Ja się zajmuję zbawieniem własnym i odprowadzaniem ludzi na prostą drogę uczciwości, a nie durną polityką. Te durne hasełka mnie nie interesują. Powiem krótko, domyślam się dlaczego w TV Trwam istnieje tylko PiS. Reszta sceny politycznej nie ma na celu zbawienia w Jezusie Chrystusie. Jeżeli pogardza ludźmi jak PO i Korwin to znaczy, że komunizm i nazizm mają w Polsce swoje trwałe miejsce.

        Zbiorowy umysł uczy, że "to nie iloraz inteligencji ani zakres wiedzy decyduje o powodzeniu grupy, ale umiejętność współpracy." Co świadczy o tym, że z każdym można się dogadać. A może jesteśmy jak muzułmanie? Ciągle widzimy zagrożenie na zewnątrz, a nie w sobie samych. Postkolonializm w czystej postaci.
        doceń 2
        0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Tomasz Rożek

Kierownik działu „Nauka”

Doktor fizyki, dziennikarz naukowy. Nad doktoratem pracował w instytucie Forschungszentrum w Jülich. Uznany za najlepszego popularyzatora nauki wśród dziennikarzy w 2008 roku (przez PAP i Ministerstwo Nauki). Autor naukowych felietonów radiowych, a także koncepcji i scenariusza programu „Kawiarnia Naukowa” w TVP Kultura oraz jego prowadzący. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi, jak „Focus”, „Wiedza i Życie”, „National National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził telewizyjny program „Sonda 2”. Jest autorem książek popularno-naukowych: „Nauka − po prostu. Wywiady z wybitnymi”, „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd”, „Kosmos”, „Człowiek”. Prowadzi również popularno-naukowego vbloga „Nauka. To lubię”. Jego obszar specjalizacji to nauki ścisłe (szczególnie fizyka, w tym fizyka jądrowa), nowoczesne technologie, zmiany klimatyczne.

Kontakt:
tomasz.rozek@gosc.pl
Więcej artykułów Tomasza Rożka

 

Zobacz także